شرایط تحصیل در دانشگاه Freie برلین

یکی از طرق مهاجرت به کشور آلمان، تحصیل در دانشگاه های این کشور می باشد. متقاضیان برای تحصیل در این کشور باید دانشگاه های آلمان را به خوبی بشناسند. دانشگاه Freie برلین یکی از دانشگاه های مهم کشور آلمان می باشد، که متقاضیان می توانند برای ادامه تحصیل این دانشگاه را انتخاب نمایند. برای تحصیل در این کشور شرایط و قوانینی وجود دارد، که بهتر است متقاضیان نسبت به آن ها آگاهی کامل داشته باشند.

تحصیل در کشور آلمان

یکی از سوالات مهم متقاضیان این است که، برای تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی آلمان چه شرایطی لازم است؟ برای پاسخ این سوال باید بگوییم، آلمان در زمینه صنعت و فناوری در دنیا شناخته شده است. این کشور جزء کشور های پیشرفته بوده و شرایط زندگی در آنجا بسیار خوب بوده و مطابق با استاندارد های جهانی می باشد.

در رابطه با موسسات آموزشی و دانشگاه های این کشور باید بگوییم، که سطح آموزشات پیشرفته بوده و دانشگاه ها در سطح جهان شناخته شده و معتبر می باشد. طبق رتبه بندی ها در بین دانشگاه های جهان از ۱۰۰ دانشگاه برتر ۶ دانشگاه و از ۲۰۰ دانشگاه برتر در دنیا ۱۸ دانشگاه متعلق به کشور آلمان می باشد. در آلمان نیز همانند بسیاری از کشورها دانشگاه ها به ۲ صورت دولتی و خصوصی می باشند. در این کشور ۴۰۰ دانشگاه دولتی وجود دارد که متقاضیان با تحصیل در این دانشگاه ها شهریه ای پرداخت نمی کنند. تعداد دانشگاه های خصوصی در این کشور ۱۲۰ می باشد. برای تحصیل در این کشور متقاضیان باید پس از به دست آوردن پذیرش از دانشگاه مورد نظر، اقدامات لازم را جهت اخذ ویزای تحصیلی انجام دهند.

معرفی دانشگاه Freie برلین

یکی از برترین دانشگاه ها در کشور آلمان، دانشگاه فرای می باشد. دانشگاه آزاد برلین به عنوان بزرگترین دانشگاه این شهر نیز محسوب می شود. ایده ساخته شدن و تاسیس دانشگاه بر اساس حمایت های بین المللی من جمله حمایت مالی بوده است، هدف تاسیس این دانشگاه تبدیل فرای به یک دانشگاه با شهرت بین المللی بوده است. معنی نام این دانشگاه، آزاد می باشد که بر اساس اشاره به شرایط آن زمان بوده است. دانشگاه Freie برلین به عنوان دانشگاه تحقیقاتی شناخته می شود.

اخذ پذیرش از دانشگاه Freie برلین

برای دریافت پذیرش از دانشگاه لازم است متقاضی مدارکی را آماده کرده و در زمان تعیین شده به دانشگاه ارسال نماید.

مهلت نهایی درخواست ترم بهار۱ November
شروع ترم بهارLast Week of January /First Week of February
پایان ترم بهارThird Week of May
مهلت نهایی درخواست ترم پاییز۱ April
شروع ترم پاییزLast Week of August
پایان ترم پاییزMid December

مدارک لازم جهت ارسال به دانشگاه به شرح ذیل می باشد.

  • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
  • ارائه توصیه نامه
  • ارائه مدارک تحصیلی پیشین و ریز نمرات
  • ارائه انگیزه نامه
  • ارائه مدرک معتبر زبان، در مقطع کارشناسی تمامی رشته های تحصیلی به زبان آلمانی تدریس می شود، در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد

هزینه تحصیل در دانشگاه Freie برلین و زندگی در آلمان

پرداخت شهریه در دانشگاه آزاد برلین برای دانشجویان الزامی نمی باشد. برای خدمات دانشجویی در این دانشگاه باید در هر ترم مبلغ ۲۵۰€ بپردازید. با پرداخت این مبلغ شما می توانید از وسایل حمل و نقل عمومی و امکانات در نظر گرفته شده در دانشگاه به صورت رایگان استفاده نمایید. علاوه بر هزینه های تحصیل متقاضیان باید هزینه های زندگی را نیز در نظر بگیرند.

منبع سفیران سروش سعادت

در پایان اگر نیاز به مشاوره تخصصی دارید با ما تماس بگیرید
لینک رزرو مشاوره تلفنی

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top