🔹📚بورس تحصیلی آلـمان

چرا بورس تحصیلی آلمان؟!
در حال حاضر همون طور که میدونید
متقاضی برای تحصیل در #المان بسیار زیاد است!
با این حال کسانیکه از سوابق تحصیلی بسیار خوبی برخوردار هستند همواره فرصت های مناسب برای دریافت بورسیه تحصیلی آلمان را دارند.
از هر ده دانشجوی بین المللی در جهان، یکی در دانشگاه ها و یا موسسات آموزشی عالی آلمان تحصیل می کند و این خود سبب گردیده کشورهایی مانند انگلیس را در پذیرش بیشتر دانشجو دچار مشکل سازد.
در آلمان و در سال ۲۰۱۲ حدود ۳۰ درصد به تعداد دانشجویان بین المللی افزوده شد که بیشترین نرخ هجوم دانشجویی این کشور تلقی می شود. در سال ۲۰۱۶ میلادی، افزایش ۷ درصدی و در سال گذشته نیز افزایش ۸ درصدی دانشجویان جویای دریافت بورسیه تحصیلی آلمان یا تحصیل رایگان در این کشور گزارش شده است.
در آلمان می توان در حین تحصیل تا ۲۰ ساعت کار کرد و هزینه‌های زندگی دانشجویی را تا اندازه ای جبران کرد. بعد از فارغ التحصیلی این شانس وجود دارد که به مدت ۱۸ ماه، از ویزای دانشجویی و برای ماندن در آلمان استفاده شود.
🔹معرفی انواع بورس‌های تحصیلی و موسسات ارائه دهنده
همچون هر کشور دیگری، آلمان نیز به منظور افزایش انگیزه دانشجویان به ادامه تحصیل، بورسیه‌های تحصیلی را ارائه می دهد.
بورسیه تحصیلی آلمان خود انواع فراوانی دارد که برخی دولتی و برخی دیگر غیر دولتی هستند. همچنین مراکز و موسسات مختلف، در مقاطع تحصیلی خاصی متقاضیان را بورسیه می‌کنند که به بررسی اجمالی آنها خواهیم پرداخت:
• بورسیه DAAD: این بورسیه که از آشناترین انواع بورسیه تحصیلی آلمان در میان ایرانیان است، در تمام مقاطع تحصیلی و برای دانشجویان بین المللی ارائه می شود.
• بورسیه اراسموس: بورسیه اراسموس برای کلیه دانشجویان بین المللی در محدوده اتحادیه اروپا ارائه می‌شود به همین دلیل نیز تحت حمایت کمیسیون اروپا بوده و جهت کمک هزینه زندگی و تحصیل در اروپا به عنوان یک بورسیه تحصیلی آلمان به دانشجویان بین المللی اعطا می شود.
• بورسیه پزشکی: این بورسیه که خود از انواع بورسیه تحصیلی آلمان است، توسط برخی از دانشگاه ها به دانشجویان بین المللی داده می شود.
آلمان یکی از معدود کشورهایی که امکان تحصیل رایگان و دریافت بورسیه تحصیلی آلمان را برای دانشجویان بین المللی فراهم می آورد با این حال برای دانشجویانی که عضو اتحادیه اروپا نیستند محدودیت‌هایی نیز وجود دارد. در سال ۲۰۱۴ میلادی کلیه دانشگاه‌های دولتی آلمان امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان این کشور فراهم آوردند. موسسه «بادن وورتمبرگ» در پاییز سال ۲۰۱۷ میلادی برای دانشجویان بین المللی نیز، فهرستی از دانشگاه های رایگان را فراهم آورد. با گذشت زمان، وزارت علوم این کشور اعلام داشت که دیگر قادر به پرداخت هزینه‌های تحصیل رایگان دانشجویان بین المللی نیست.
بنابراین در همان سال تصویب شد که دانشجویان بین المللی که عضو اتحادیه اروپا نیستند باید برای هر ترم دانشگاهی ۱۵۰۰ یورو پرداخت نمایند که برای برخی از دانشجویان این رقم به ۶۵۰ یورو نیز کاهش می یابد.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top