یوتیوب یا تیک توک؟ آینده کدام است؟

به سختی کسی وجود دارد که از این دو بستر رسانه اجتماعی برای فیلم ها آگاهی نداشته باشد. یوتیوب بسیار قدیمی تر است و وقتی صحبت از هر سیستم عامل آنلاین برای فیلم ها می شود ، پادشاه بوده است. از طرف دیگر ، Tik-tok روند جدید فیلم های کوتاه تلفن های هوشمند است و تعامل جوانان را به خود جلب می کند. این همان چیزی است که باعث جذابیت Youtube و Tiktok می شود . 

Tik tok یک چالش و رقابت سخت را برای سیستم عامل های محبوب رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام و یوتیوب به ارمغان می آورد . که نبرد بین Youtube و TikTok را جالب تر می کند.

یوتیوب

یوتیوب یک پلت فرم بسیار محبوب آمریکایی برای اشتراک ویدیو است. مردم از این پلتفرم برای تماشای فیلم های جدید ، ایجاد فیلم های خود ، به اشتراک گذاری فیلم ها ، پسندیدن و اظهار نظر در مورد ویدیوها استفاده می کنند. حتی می توانید به یک بازاریاب وابسته تبدیل شوید. 

انواع مختلف فیلم را می توانید در این بستر دریافت کنید. موسیقی ، هیپ پاپ ، آشپزی ، زیبایی ، مربوط به بچه ها ، بازی ، تغذیه ، ورزش بدنسازی ، یوگا ، ورزش ، استندآپ کمدی ، و غیره 

می توانید کانال خود را در Youtube ایجاد کنید. این می تواند در مورد هر چیزی باشد که شما در آن هستید. به عنوان مثال رقص ، وبلاگ نویسی ، تغذیه و غیره. بسیاری از افراد در این بستر پول خوبی کسب می کنند.

این یک شبکه رسانه ای اجتماعی بسیار قدرتمند و محبوب برای به اشتراک گذاری ویدیو بوده است. با این حال ، اکنون با رقابت بسیار خوبی از سوی یک شبکه رسانه ای اجتماعی جدید و پرطرفدار که TikTok است ، روبرو است. 

TikTok

Tiktok یک بستر رسانه اجتماعی برای ایجاد و به اشتراک گذاری فیلم های کوتاه است. در سال 2012 توسط یک شرکت مستقر در پکن به نام ByteDance تاسیس شد. در سال 2018 از Music.ly به TikTok تغییر نام یافت. 

TikTok در حال حاضر سریع ترین از نظر رسد در تعداد کاربر در دسته بندی برنامه رسانه های اجتماعی در جهان است.

اکثر افراد زیر 26 سال از آن استفاده می کنند. این یک روند جدید برای همه دانش آموزان جوان ، مدرسه و دانشگاه است. 

تیک توک چگونه کار می کند؟ ساده است. شما یک تلفن هوشمند دارید. برنامه را بارگیری کنید و سپس پروفایل خود را ایجاد کنید. شروع کنید ، یک فیلم کوتاه بسازید.تمام.

می تواند خنده دار یا نوعی هنر باشد که بخواهید به نمایش بگذارید یا یک استعداد. مدت زمان فیلمبرداری معمولاً حدود 15 ثانیه تا 1 دقیقه است. ویدیو را بارگذاری کنید و منتظر پاسخ ها ، اشتراک ها و لایک ها باشید. 

یوتیوب یا تیکتوک؟ کدام یک موثرتر است؟

یوتیوب موثرترین و محبوب ترین شبکه رسانه های اجتماعی برای به اشتراک گذاری ویدیو بوده است. گوگل Youtube را در سال 2006 خریداری کرد. این پلتفرمی است که در آن هیچ محدودیتی در طول فیلم ها وجود ندارد. 

از طرف دیگر ، TikTok فقط برای ایجاد فیلم های کوتاه مانند 15 ثانیه برای سرگرمی یا نشان دادن نوعی استعداد است که می تواند در مدت زمان کوتاه خلاصه شود. 

اگر یک وبلاگ نویس مواد غذایی یا مربی بدنسازی یا یک معلم و غیره هستید ، برای انتقال پیام خود به فیلم های طولانی تری نیاز دارید. به همین دلیل افرادی که محتوای طولانی تری ایجاد می کنند ، Youtube را ترجیح می دهند. 

یوتیوب بستری است که مردم از طریق ایجاد کانال های خود و به دست آوردن دنبال کنندگان ، درآمد کسب می کنند. به عنوان مثال ، جو دلانی یک مربی تناسب اندام آنلاین است. او یک کانال یوتیوب با فالور حدود 250k دارد. او برای تبلیغ Bulkpowders از طریق ویدیوهای YouTube خود حمایت مالی شده است. 

TikTok در میان جوانان محبوب است و می توانید هر فیلم کوتاه را از تلفن همراه خود بارگذاری کنید. این می تواند خنده دار باشد ، شما در حال رقص یا شوخی ، نمایش مانع ها و غیره هستید. این فیلم ها اغلب به دنبال تعداد زیادی لایک و اشتراک هستند. 

هر دو سیستم عامل ویژگی های خاص خود را دارند. هر دو برای افراد مختلف با نیازهای مختلف مفید هستند. می توانید از هر دو سیستم عامل درآمد کسب کنید. افراد حرفه ای بیشتری را در Youtube خواهید دید. اما افراد مشهور نیز از TikTok استفاده می کنند. 

Youtube vs Tiktok ، برخورد دو سیستم عامل محبوب ویدیو است.

چه چیزی برای هر دو در نظر گرفته شده است؟ (یوتیوب در مقابل TikTok)

تأثیر و محبوبیت Youtube را نمی توان انکار کرد. یوتیوب از ابتدا با همه رقابت ها روبرو بوده است. و در تمام این سالها مسلط بوده است. 

TikTok در حال تهدیدی جدید برای یوتیوب و محبوبیت آن است. این شبکه محبوب ترین شبکه رسانه های اجتماعی برای به اشتراک گذاری ویدیو در سال های اخیر به ویژه در میان جوانان بوده است.  

Youtube هم جایی است که روزانه میلیون ها و میلیارد ها نفر به آنجا می آیند. 

TokTok به هرحال معروف شده است. و بسیاری از افراد پیش بینی می كنند كه از یوتیوب و اینستاگرام بهتر عمل خواهد كرد. 

نتیجه گیری – (یوتیوب در مقابل TikTok)

به طور خلاصه ، Youtube vs Tiktok نبرد بهترین پلتفرم اشتراک ویدیو است. یوتیوب سالهاست که غالب ترین و موثرترین پلتفرم است. مردم با ساخت ویدئوها درآمد زیادی از این سیستم عامل کسب می کنند. 

TikTok یک بستر جدید رسانه های اجتماعی برای به اشتراک گذاری ویدیو است. در حال حاضر این یک ترند است. همه در مورد TikTok و موفقیت هایی که در سال های اخیر کسب کرده صحبت می کنند. اعتقاد بر این است که بیشتر افراد نوجوان قرار است از Tiktok بیش از سایر سیستم عامل های رسانه های اجتماعی استفاده کنند. 

برای انتخاب شبکه اجتماعی مناسب برای تولید محتوا یا تبلیغ نیاز به مشاوره دارید؟

با ما تماس بگیرید

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top