کار در شرکت زیمنس آلمان

رای بسیاری از متخصصین کار در شرکت زیمنس آلمان از گزینه های ایده آل برای کار در کشور آلمان به شمار می آید که در طلب آن می باشند. شرکت پر نام و نشان زیمنس با تاریخچه غنی و سیر پیشرفت صعودی همواره در کانون توجه بسیاری از افرادیست که تمایل به مهاجرت به کشور آلمان برای کار را دارند. این شرکت خوشه ای و چند ملیتی به شمار می رود که در زمینه های مختلفی فعالیت می کند به طور مثال فعالیت در حوزه محصولات نفتی و لوازم خانگی و تجهیزات پزشکی و تجهیزات برق و غیره از جمله مواردیست که نام زیمنس در آن می درخشد. با توجه به تنوع فعالیت های این شرکت و کمبود نیروی متخصص در آلمان هر ساله متخصصین بسیاری کار در این شرکت را برای ادامه فعالیت حرفه ای خود انتخاب می کنند.

  1. شرکت زیمنس چه کشوری می باشد؟
  2. فرصت های شغلی شرکت زیمنس چیست؟
  3. شرایط اخذ ویزای کار آلمان چیست؟

معرفی شرکت زیمنس آلمان

نزدیک به ۱۶۰ سال پیش زیمنس در آلمان توسط فردی به نام ورنر زیمنس افتتاح شد. ورنر یک کشاورز بود که علاقه بسیار زیادی به برق داشت به همین علت شرکتی با فعالیت هایی در حوزه برق را افتتاح کرد. از اولین پروژه هایی که توسط این شرکت انجام شد راه اندازی و طراحی خطوط تلگرافی بین فرانکفورت و برلین بود. انجام موفقیت آمیز این پروژه زمینه ساز فرصت های بزرگ بعدی برای این شرکت شد به طوری که سال ها بعد تلگراف بین کلکلته و لندن توسط این شرکت راه اندازی شد. سال ها بعد زیمنس به یک شرکت سهامی عام بدل شد که به عنوان یکی از اولین شرکت های صنعتی در اروپا شناخته شد که فعالیتی چند ملیتی دارد. فعالیت های برون مرزی این شرکت با تولید کابل های برق آغاز شد و سپس شعبه بعدی این شرکت در سنت پترزبورگ افتتاح شد و به فعالیت های این شرکت بیش از پیش وسعت داد. پس از محصولات مخابراتی و برقی در زمان جنگ جهانی این کشور به تولید قطعات نظامی پرداخت و همین امر زمینه ساز این شد که پس از جنگ جهانی اول شرکت زیمنس به یکی از ۵ شرکت برتر جهان تبدیل شود و بیش از گذشته رشد داشته باشد.

امروزه فعالیت های شرکت زیمنس را در چهار بخش اصلی شامل انرژی و صنعتی و پزشکی و همین طور زیر ساخت های شهری تقسیم می کنند. در مورد کارکنان این شرکت می توان گفت در حدود ۳۵۰۰۰۰ نفر کارمند برای این شرکت در سراسر جهان مشغول به کار هستند و این شرکت در ۱۹۰ کشور جهان نمایندگی فعال دارد. دفتر مرکزی زیمنس در شهر مونیخ آلمان قرار دارد. ساخت ماشین دینام که پایه ژنراتورهای برق مدرن و بزرگ است از دیگر افتخارات این شرکت به شمار می آورند.

شرایط کار در شرکت زیمنس آلمان

شرکت زیمنس هرساله نسبت به استخدام اعضای جدید اقدام می کند بنا بر اینکه تمایل به فعالیت در کدام یک از نمایندگی های این شرکت را دارد شرایط کاری پیش روی شما متفاوت خواهد بود به طور مثال نمایندگی زیمنس در کشور ترکیه از موارد پرطرفدار در میان ایرانیان متخصص در حوزه های برق و مخابرات است و سالانه افراد زیادی نسبت به اخذ شغل در این شرکت در ترکیه اقدام می کنند. در صورتی که تمایل داشته باشید در شعبه مرکزی در مونیخ آلمان فعالیت کنید نیاز به ارسال رزومه خود به این شرکت دارید. رزومه شما باید به دو زبان آلمانی و انگلیسی ارسال شود و همین طور مدرک تحصیلی شما مرتبط با حوزه های فعالیت زیمنس باشد. از آن جا که کشور آلمان در ردیف کشورهایی قرار دارد که با وجود فراوانی فرصت های شغلی از نیروی متخصص پایینی برخوردار است این امر شانس شما را در پذیرش در زیمنس آلمان افزایش می دهد. این شرکت هر ساله لیستی از نیروهای مورد نیاز خود جهت استخدام در سایت خود اعلام می کند. قوانین استخدام در این شرکت نیز از قوانین کار در اروپا و به خصوص کار در حوزه شنگن پیروی می کند.

نحوه کار در شرکت زیمنس آلمان

قوانین کار در زیمنس آلمان به این صورت خواهد بود که این شرکت و یا نمایندگی های معتبر آن آگهی مبنی بر تمایل به استخدام نیروی جدید منتشر می کنند. این آگهی معمولا به مدت سه ماه فعال است. در این سه ماه اگر از کشور آلمان شخصی توانایی و مهارت های لازم برای کار در این شرکت را داشت در جایگاه و اولویت نخست قرار می گیرد. انتخاب دوم این شرکت از میان افرادی است که در حوزه کشورهای شنگن برای اخذ این کار اقدام می کنند. در صورتی که فرد متخصص مورد نیاز از موارد ذکر شده یافت نشد آن گاه از متخصصین سایر کشورها دعوت به عمل می آید توجه داشته باشید که این شرکت برای استخدام نیرو استاندارد بالایی در نظر دارد.

🔹پیج کاری : @omid.Ahangarani 🔹پیج لایف استایل : @omidahangarani 🔹وبسایت : Ahangarni.com 🔹کانال یوتوب : https://bit.ly/34CoDJ6 🔹کانال تلگرام : @omidahangarani

در پایان اگر نیاز به مشاوره تخصصی دارید با ما تماس بگیرید لینک رزرو مشاوره تلفنی

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top