پاسپورت آلمان و بررسی ارزش و اعتبار و روشهای اخذ آن

پاسپورت آلمان ، روشهای اخذ شهروندی و تابعیت آلمان و ارزش و اعتیار پاسپورت کشور آلمان در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. قیمت پاسپورت آلمان چقدر است؟ کشورهایی که با پاسپورت آلمان بدون ویزا می توان به آنها سفر کرد کدامند؟ ارزش پاسپورت کشور آلمان چگونه تعیین می شود؟  شرایط اخذ پاسپورت آلمان چیست؟ آسان ترین راه اخذ پاسپورت آلمانی چیست؟ روشهای قانونی اخذ شهروندی آلمان چیست؟ برای دریافت تابعیت آلمان از چه راهی می شود اقدام کرد؟

ما مهم ترین و اصلی ترین نکات را در چارچوب این مقاله به صورت ساده و خلاصه در مورد « همه چیز در مورد پاسپورت آلمان »  را در این مقاله توضیح می دهیم .  آلمان قطب صنعتی و اقتصادی اروپا با استاندارد های زندگی بالا، همواره یکی از اولین مقاصد مهاجرتی بوده است. اقتصاد آلمان یک بازار اجتماعی بسیار توسعه یافته است. بنا بر آمار صندوق بین المللی پول، در سال ۲۰۱۷ آلمان ۲۸ درصد از اقتصاد منطقه یورو را به خود اختصاص داده است. نرخ بیکاری در آلمان ۳٫۴ است یعنی در آلمان از هر ۱۰۰ نفر ۹۷ نفر شاغل هستند این کشور بزرگترین اقتصاد ملی در اروپا است و چهارمین رتبه را در تولید ناخالص داخلی در جهان دارا می باشد. 

اخذ پاسپورت آلمان  به معنای دریافت تابعیت آلمانی می باشد. تابعیت رابطه ای سیاسی، حقوقی و معنوی بین فرد و کشور است. 

حق گرفتن پاسپورت آلمان بطور همزمان با حفظ تابعیت اصلی (تابعیت دوگانه) تحت قانون ملی فعلی آلمان محدود می باشد. قانون آلمان اجازه تابعیت دوگانه با کشورهای دیگر اتحادیه اروپا و سوئیس را می دهد؛ تابعیت مضاعف ( Dual Citizenship ) با کشورهای دیگر و یا تابعیت فرزندی که در آلمان به دنیا بیاید (به عنوان مثال، یکی از والدین آلمانی و یکی از والدین خارجی، و یا پدر و مادر آلمانی در کشوری که از اصل خاک پیروی می کند مانند ایالات متحده آمریکا ) با اجازه مخصوص ممکن است. در مورد فرزندانی که هیچ یک از والدین آنها تابعیت آلمانی ندارند قوانین خاصی حاکم است که در بخش پاسپورت آلمان از طریق تولد در همین مقاله به آن پرداخته شده است.

مطابق وبسایت مرجع اعتبار پاسپورت ها ( Passport index ) پاسپورت آلمان پس از پاسپورت کشور امارات متحده عربی معتبر ترین ، ارزشمند ترین و قوی ترین پاسپورت در جهان است.

قدرت پاسپورت یک کشور برای شهروند یا تبعه آن با توجه به تعداد کشورهایی است که دسترسی به آنها بدون نیاز به ویزا امکان پذیر است. بسیاری از کشورها، به ویژه کشورهای آسیایی، آفریقا، خاورمیانه و حتی برخی کشورهای آمریکای لاتین، دارای گذرنامه های بسیار محدود هستند و ابتدا جهت درخواست ویزای دیگر کشورها باید توضیح دهند که چه کسانی هستند و اهداف آنها از بازدید از آن کشور چیست؟

پاسپورت آلمان امکان دسترسی به حداقل ۱۷۰ کشور بدون ویزا دارد. به این ترتیب که دارنده پاسپورت آلمان اجازه ورود به ۱۲۸ کشور بدون ویزا، ۴۲ کشور ویزا در بدو ورود را دارد. آلمان در حال حاضر در رتبه بندی گذرنامه جهانی ۲۰۱۹ در رتبه دوم و کشور های هم رده آن فنلاند، لوکزامبورگ و اسپانیا قرار دارند. عموما در واقع، اکثر گذرنامه های اتحادیه اروپا بسیار قوی هستند و دسترسی به بیش از ۱۶۰ کشور بدون نیاز به ویزا را تأمین می کنند.

در پایان اگر نیاز به مشاوره تخصصی دارید با ما تماس بگیرید
لینک رزرو مشاوره تلفنی

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top