مقایسه ویزای کار آمریکا و آلمان

مقایسه ویزای کار آمریکا و آلمان جهت کار در این دو کشور صنعتی و پیشرفته می تواند جذابیت های فراوانی برای متقاضیان در پی داشته باشد. امتیاز ویزای کار هر دو کشور مخصوصا برای متخصصان و فارغ التحصیلان دانشگاهی تقریبا برابر می باشد. فارغ التحصیلان دانشگاهی و افراد متخصص می توانند با اخذ ویزای J-1 در آمریکا به مدت تقریبا یک سال در این کشور به صورت موقتی اقامت داشته باشند. ویزای J-1 زمینه برای کارآموزی و کاریابی در آمریکا را تا حداکثر ۱ سال فراهم می کند. در ادامه متقاضیان می توانند نسبت به اخذ ویزای متخصصان دانشگاهی یا ویزای کاری از نوع H1-B درخواست دهند.

اما در آلمان مسیر مهاجرت کاری متقاضیان کمی متفاوت است. متخصصان دانشگاهی در رشته های فنی و مهندسی، بخش های فناوری اطلاعات (IT) و نیز متخصصان حوزه بهداشت می توانند از امتیاز ویزای جستجوی کار آلمان جهت کاریابی در این کشور بهره مند شوند. این ویزا زمینه کاریابی جدی، ارتباط و رایزنی مستقیم با کارفرمای آلمانی و نیز حضور در مصاحبات کاری را برای متقاضیان تا ۶ ماه فراهم می کند. اما این به معنای داشتن حق کار در آلمان نیست.

سوالاتی درباب ویزای کار آمریکا و آلمان

آمریکا و آلمان دو اقتصاد بزرگ دنیا هستند که از شرایط کاری و زندگی بسیار مطلوبی برخوردار می باشند. به همین دلیل اغلب مهاجران کاری علی الخصوص متخصصان دانشگاهی این دو مقصد مهاجرتی را برای کار ترجیح می دهند و در این زمینه سوالاتی هم دارند:

  • شرط دریافت ویزای کار آمریکا برای متخصصان و دانش آموختگان دانشگاهی چیست؟ شرط اخذ ویزای کار آمریکا یا ویزای H1B این است که شما جاب آفر یا پیشنهاد کاری رسمی از آمریکا داشته باشید.
  • مدت اعتبار ویزای H1B آمریکا چقدر است؟ بسته به شرایط قرارداد کاری هر متقاضی این ویزا به صورت اقامت موقتی و از ۳ تا ۶ سال معتبر می باشد.
  • شرط اصلی ویزای جسجوی کار آلمان ۲۰۲۰ چیست؟ شرط اصلی دریافت این نوع ویزا، داشتن مدرک کارشناسی + حداقل ۵ سال سابقه کار در رشته مرتبط می باشد.
  • شرط اصلی دریافت بلوکارت اتحادیه اروپایی چیست؟ شرط اصلی داشتن پیشنهاد کاری با حداقل سطح درآمدی €۴۴,۸۰۰ (یورو) و در رشته های مهندسی، ریاضی، علوم زیستی و یا IT این شرط درآمدی به حدود €۳۴,۹۴۴ (یورو) می رسد. همچنین شرط اصلی برای درخواست کلیه ویزاهای کاری آلمان داشتن مدرک مهارت زبان آلمانی در سطح B1 می باشد.

شرایط کار در آمریکا و آلمان

قبل از انجام مقایسه ویزای کار آمریکا و آلمان لازم است تا متقاضیان محترم کمی درباره شرایط کار این دو کشور بدانند. قانون کار آلمان به کارگران و کارمندان آلمانی حق کار تا ۴۸ ساعت در هفته یعنی ۸ ساعت در روز را می دهد. اما تحت شرایط خاصی، هفته کاری ممکن است به ۶۰ ساعت در هفته نیز برسد. اما ساعت کاری کارگران تمام وقت در آمریکا در حدود ۸.۴ ساعت در هر روز کاری است. اما میانگین درآمد سالانه در آمریکا و آلمان در سال ۲۰۲۰ اختلاف فاحشی را نشان می دهد. میانگین درآمد سالانه در آلمان حدود $۵۵۷۹۲ (دلار) و در آمریکا این رقم حدود $۸۶۷۰۰ (دلار) می باشد. اما درباره حقوق و مزایای ایام بازنشستگی، شرایط مرخصی و بیمه تامین اجتماعی و … هر دو کشور دارای شرایط و مقررات خاصی می باشد که لازم است قبل از هر اقدامی مورد توجه قرار گیرد.

مقایسه شرایط ویزای کار آمریکا و آلمان

هر دو ویزای کار آمریکا و آلمان شرایط و مقررات خاصی دارند. از یک طرف شرط اخذ هر دو وزای کار المان و آمریکا نیازمند داشتن پیشنهاد کاری از سوی کارفرما یا اسپانسر آمریکایی یا آلمانی است. اما این به معنای این نیست که داشتن پیشنهاد کاری حتمی و الزامی است بلکه در آمریکا افراد از طریق برنامه انتقال درون شرکتی نیازی به یافتن کارفرمای آمریکایی ندارند. اما برای اخذ این دو ویزای کار شرایطی لازم است مثلا داشتن مهارت زبان انگلیسی یا آلمانی و نیز مدرک تحصیلی معتبر جزء شرایط دیگر اخذ این دو ویزای کاری می باشد. اما برای دریافت این دو ویزا شرایط و مدارکی همچون موارد زیر مورد نیاز می باشد:

در واقع کشورهای کمی در جهان هستند که برای متقاضیان کار در کشورشان ویزای جستجوی کار یا Job Seeker Visa اعطاء می کنند. یکی از این کشورها آلمان می باشد. آلمانی ها با اعطای ویزای جستجوی کار ۶ ماهه به متقاضیان فرآیند جستجوی کار این افراد را در آلمان تسهیل می کنند. شرط اخذ این ویزای کلیدی داشتن مدرک کارشناسی، داشتن سابقه کار حداقل ۵ ساله و نیز اثبات تمکن مالی خوب می باشد. از مدارک لازم برای اخذ این ویزا می توان به فرم درخواست تکمیلی، پاسپورت معتبر، ۳ قطعه عکس پاسپورتی، مدرک سکونتی در آلمان در طی دوره جستجوی کار، بیمه سلامت، نامه همراه، مدرک دانشگاهی و CV اشاره نمود.

اما درباره آمریکا باید به این نکته مهم اذعان کرد که دولت آمریکا برای متقاضیان هیچ ویزایی تحت عنوان جستجوی کار صادر نمی کند. اما کارورزان یا انترن شیپ ها فرصت فوق العاده ای برای فراگیری آموزش حرفه ای در زمینه تحصیلی اشان در آمریکا دارند. اگر شما هم جزو متقاضیان شرکت در برنامه کارورزی با یک کارفرمای آمریکایی هستید، شما می توانید از دو گزینه ویزای ویزیتور ایکس چینج (J-1 Visa) یا ویزای فراگیر (H) استفاده کنید.

مقایسه ویزای کار تخصصی آمریکا و آلمان

ویزای H1-B ویزای مخصوص متخصصان و فارغ التحصیلان دانشگاهی و یک نوع ویزای غیر مهاجر آمریکا است. این ویزا به افراد اجازه ورود به ایالات متحده جهت انجام کار موقتی در یک شغل خاص را می دهد. این ویزا تا ۳ سال معتبر بوده و از قابلیت تمدید نیز برخوردار است. درباره مالیات بر درآمد افراد دارنده وضعیت H1-B می توان گفت که اخذ مالیات به اقامت متقاضیان بستگی دارد. با اینکه این ویزا یک نوع ویزای غیرمهاجر است اما یکی از دسته های ویزای موقتی شناخته شده با عنوان ویزای دو منظوره است. دارنده آن هم می تواند قانونا قصد مهاجرت و اخذ گرین کارت را داشته باشد و هم دارنده ویزای H1-B باشد.

اما بلو کارت اتحادیه اروپایی (EU Blue Card) کارت اقامتی مخصوص فارغ التحصیلان و کارگران ماهر است که صلاحیت اخذ کارت را دارند. شرط اخذ شامل داشتن حداقل سطح درآمدی €۴۴,۸۰۰ (یورو) بوده و در رشته های مهندسی، ریاضی، علوم زیستی و یا IT این شرط درآمدی به حدود €۳۴,۹۴۴ (یورو) می رسد. همچنین از شرایط دیگر برای درخواست کلیه کارت آبی اتحادیه اروپایی (EU) داشتن مدرک مهارت زبان آلمانی در سطح B1 می باشد.

منبع از سفیران سروش سعادت

🔹پیج کاری : @omid.Ahangarani

🔹پیج لایف استایل : @omidahangarani

🔹وبسایت : Ahangarni.com

🔹کانال یوتوب : https://bit.ly/34CoDJ6

در پایان اگر نیاز به مشاوره تخصصی دارید با ما تماس بگیرید لینک رزرو مشاوره تلفنی

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top