مشکلات زندگی در آلمان

چالش ها و  مشکلات زندگی در آلمان به فرهنگ کشور مبدأ و همچنین شخصیت مهاجرین بستگی دارد. برای برخی افراد نقل مکان به یک کشور جدید به خودی خود می تواند یک چالش بزرگ باشد. سایر افراد ممکن است با چالش هایی در زمینه زبان، مشاغل و مشکلات مربوط به خانواده مواجه باشند. از سوی دیگر، برای برخی از مهاجران، تجربه یک شیوه کاملاً جدید زندگی می تواند نوعی ماجراجویی هیجان انگیز باشد. در زیر به تعدادی از این چالش ها و مشکلات اشاره می شود:

یادگیری زبان آلمانی از مشکلات زندگی در آلمان

یکی از مشکلات زندگی در آلمان و مسائلی که مهاجران با آن روبرو می شوند ، یادگیری زبان آلمانی است . کسانی که بخواهند این زبان را در آلمان یاد بگیرند، با مشکلاتی روبرو می شوند. تمام آلمانی ها زبان انگلیسی را در مدرسه یاد می گیرند و بسیاری از آنها دوست دارند آن را در کوچه و خیابان تمرین کنند. بنابراین مهاجرانی که از کشورهای انگلیسی زبان آمده باشند یا به زبان انگلیسی تسلط دارند بهتر است به این نکته توجه داشته باشند. باید بتوانید آلمانی ها را تشویق کنید تا با شما آلمانی صحبت کنند و نه اینکه به عنوان شرکت در یک کلاس رایگان برای تمرین زبان انگلیسی با شما برخورد کنند!

کار و درآمد از دیگر مشکلات زندگی در آلمان

ممکن است برخی مهاجران در آلمان فرصت های شغلی کمتر و درآمد کمتری نسبت به کشور خود داشته باشند. به طور کلی اکثر مهاجرانی که در آلمان کار می کنند، درآمد کمتری دارند، چرا که مالیات ها به طرز باور نکردنی بالا است و ۱۵ درصد دیگر از دستمزد آنها صرف هزینه های بهداشت و سلامت می شود . در بحث مشکلات زندگی در آلمان ممکن است به دلیل نرخ مالیات بالاتر حتی مجبور باشید دو برابر شرایط عادی در کشور خودتان کار کنید.

بررسی اجاره مسکن در مورد مشکلات زندگی در آلمان

زندگی در آپارتمان ها و پرداخت اجاره و تامین هزینه ها یکی دیگر از مشکلات زندگی در آلمان است. شمار افرادی که در آلمان صاحب خانه هستند، کمترین میزان را در اتحادیه اروپا به خود اختصاص داده که فقط ۴۶ درصد است. هامبورگ یکی از گران ترین شهرهای آلمان است و قیمت اجاره در این شهر بسیار بالاست. نرخ اجاره در برلین نسبتاً پایین است و بنابراین اگر به دنبال زندگی کم هزینه در یک شهر بزرگ هستید، گزینه خوبی است. بسته به محله محل سکونت شما در هامبورگ، باید بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ یورو برای اجاره یک آپارتمان یا خانه پرداخت کنید.

در خصوص مشکلات زندگی در آلمان اینگونه است که در برخی محله ها این قیمت احتمالاً به ۶۰۰ یورو برای یک آپارتمان یک خوابه نیز می رسد. ممکن است صاحب خانه از شما بخواهد تا سه ماه اجاره را به صورت یکجا پرداخت کنید، که گاهی علاوه بر اجاره شامل پرداخت سایر هزینه های مربوط به خانه یا آپارتمان هم می شود. بنابراین، توصیه می شود که برای شروع اقامت خود در آلمان مبالغ هنگفتی با خود به همراه بیاورید. همچنین در بحث مشکلات زندگی در آلمان باید بدانید که آپارتمان ها لزوماً دارای آشپزخانه یا ماشین لباسشویی نیستند و ممکن است نیاز به خریداری تمام لوازم خانه و مبلمان جدید داشته باشید. باید توجه داشته باشید که سفارش مبلمان در آلمان ممکن است تا چند ماه طول بکشد و بهتر است زودتر اقدام کنید.


در پایان اگر نیاز به مشاوره تخصصی دارید با ما تماس بگیرید
لینک رزرو مشاوره تلفنی

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top