شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان

آلمان امکان تحصیل رایگان را برای مهاجران فراهم نموده، درنتیجه آگاهی از شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان در سال ۲۰۲۰ طرفداران زیادی دارد. آلمان یک کشور فوق العاده صنعتی و پیشرفته می باشد که آمار بیکاری آن در سال ۲۰۲۰ تنها ۴% است. این بدان معناست که دانشجویان پس از فارغ التحصیلی به راحتی شغل مناسبی پیدا می کنند و اقامت خود را تمدید می نمایند.

 • مزایای تحصیل داروستزی در آلمان چیست؟
 • دانشگاه های آلمان برای تحصیل داروسازی کدامند؟
 • مدارک مورد نیاز برای برای اخذ پذیرش و ویزای آلمان چیست؟
 • دوره های معادل سازی رشته داروسازی در آلمان در سال ۲۰۲۰ به چه صورت است؟
 • دانشگاه های معروف داروسازی در آلمان کدامند؟

مزایای تحصیل رایگان داروسازی در آلمان

از جمله مزایای تحصیل در رشته داروسازی در این کشور:

 1. آزمایشگاه های حرفه ای
 2. برخورداری از حمایت جهت اقامت در خارج از کشور
 3. مشهور بودن تحقیقات و آمادگی برای ورود به بازار کار می باشد

البته باید خاطر نشان شود که با تحصیل نمی توان اقامت و تابعیت این کشور را اخذ نمود. شرایط اخذ اقامت و تابعیت از طریق تحصیل به این صورت می باشد که دانشجویان پس از فارغ التحصیلی مجوز اقامت آلمان به مدت ۶ ماه را دارا می باشند. این ۶ ماه به منظور کاریابی در آلمان در نظر گرفته شده است.

ضمن اینکه دانشجویان امکان کار حین تحصیل در آلمان دارا می باشند. از این رو می توانند با اشتغال به کارهای مرتبط با رشته سابقه کاری کسب نمایند. در صورت یافتن کار در آلمان این افراد قادر به تعویض ویزای تحصیلی آلمان به کاری آلمان می باشند. این افراد با اشتغال به کار در آغاز، اقامت موقت و پس از ۳-۵ سال قادر به اخذ اقامت دائم آلمان می باشند.

بررسی شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان

در رشته داروسازی مدرک پیش دانشگاهی اهمیت زیادی دارد. تحصیل رشته داروسازی در دانشگاه های رایگان آلمان به صورت فراگیری علوم پایه به مدت ۶ سال می باشد. این علوم شامل موارد زیر می باشد:

 • زیست شناسی
 • شیمی
 • فیزیک

همچنین فراگیری این علوم به صورت تئوری می باشد. فراگیری علوم تخصصی به مدت ۲ سال می باشد. فراگیری این علوم به صورت عملی و خارج از محیط دانشگاه می باشد. این دروس عموما در مراکز درمانی آموخته می شوند. متقاضیان تحصیل رایگان داروسازی در آلمان پس از گذراندن دو مرحله فوق باید در آزمون پایانی شرکت نمایند. متقاضیان با قبولی در این آزمون ها قادر به اخذ مدرک کارشناسی ارشد پیوسته در این رشته می باشند. در آلمان مدت تحصیل در رشته داروسازی ۶ سال می باشد. متقاضیان جهت تحصیل در مقطع دکترا در رشته داروسازی باید از یک استاد راهنما تاییدیه اخذ نمایند. این تاییدیه بابت موضوع انتخابی دانشجو می باشد.

شرایط اخذ پذیرش تحصیل رایگان داروسازی در آلمان

نحوه ثبت نام رشته های پزشکی مانند داروسازی در کشور آلمان در دانشگاه های مختلف و موسسات مختلف متفاوت است و افراد باید در دروسی مانند شیمی، فیزیک، زیست شناسی و ریاضایت نمرات و هوش خوبی داشته باشند و قبولی در این رشته ها رقابتی است و افراد برای ورود به رشته داروسازی باید یک دوره ۱ ساله معروف به پیش پزشکی را پشت شر بگذارند و پس از موفقیت در آزمون ورودی وارد دانشگاه شوند.

دانشجویانی قصد تحصیل داروسازی در آلمان دارند و از کشورهای اتحادیه اروپا نیستند در ابتدا باید مدارک آن ها مورد ارزیابی قرار گیرد سپس در صورت نیاز مدارک آن ها معادل سازی شود. مرجعی به نام Studientkolleg در آلمان می باشد که مخصوص دانشجویان بین المللی برای ارزش یابی و معادل سازی مدارک به صورت ارائه ۴ ترم است، که این دوره شامل موارد ذیل است:

نوع دوره دورس قابل ارائه
T-Kurs  فیزیک، ریاضی، کامپیوتر، شیمی، زبان آلمانی
M-Kurs  فیزیک، ریاضی، شیمی، زیست شناسی، زبان آلمانی
W-Kurs  ریاضی و دروس علوم انسانی شامل تجارت، اقتصاد، جامعه شناسی، زبان آلمانی
G-Kurse  آمار، تاریخ و دروس علوم انسانی شامل جامعه شناسی، ادبیات آلمانی، زبان آلمانی

مدارک مورد نیاز تحصیل رایگان داروسازی در آلمان

به طور قطع نسبت به تأثیر نحوه ارائه مدارک جهت اخذ پذیرش و تحصیل رایگان داروسازی در آلمان آگاهی وجود دارد. به صورت کلی این مدارک شامل موارد زیر می باشد:

 • ارائه ترجمه و اصل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و ریز نمرات
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • ارائه انگیزه نامه (حداکثر دو صفحه)
 • مدرک زبان آلمانی در سطح B2
 • ۳ قطعه عکس پاسپورتی
 • ارائه اصل و کپی گذرنامه با اعتبار حداقل ۱۵ ماه
 • استطاعت مالی با ارائه پرینت حساب سه ماهه جهت تامین ۱ ساله هزینه زندگی در آلمان

از جمله دانشگاه هایی که می توان برای رشته داروسازی مراجعه نمائید شامل دانشگاه تیو برانشویگ، دانشگاه ماربورگ، گریفزوالد، دانشگاه فرایبورگ، دانشگاه وورتسبورگ و دانشگاه Freie برلین می باشد.

دانشگاه تیو برانشوایگ و ماربورگ در آلمان

تحصیل در رشته های مختلف از سال ۱۸۳۵ میلادی در این دانشگاه مطرح گردید. در این دانشگاه بیش از ۶۰۰ دانشجو به تحصیل می پردازند. داروسازی در این دانشگاه فراتر از مباحث علمی می باشد. دامنه مباحثی که در این دانشگاه آموزش داده می شود شامل شناخت داروها، موارد بایواکتیو، آنالیز نمودن مواد شیمیایی، فرمول سازی داروها و تاثیر دارو ها بر انسان می باشد. با تحصیل داروسازی در این دانشگاه بینش متفاوتی در زمینه های گوناگون تحقیقات به دست می آید. این بینش متفاوت در بیرون از موسسات داروسازی و با عنوان توسعه داروها و مولکول های بایو اکتیو می باشد. از تحقیقات اصلی می توان به موارد ساخت داروهای معقول، داروشناسی مولکولی، داروهای مرتبط با بیماری های قلبی، توسعه داروهای مختلف از طریق سیستم ارسال و توسعه فناوری زیست شناسی از طریق کاشت گیاهان اشاره نمود.

دانشگاه ماربورگ آلمان از قدیمی ترین دانشگاه های جهان به حساب می‌ آید که از سال ۱۹۲۷ میلادی به عنوان دانشکده مسیحیان فعالیت خود را آغاز نمود. در این دانشگاه بالای ۲۵۰۰۰ دانشجو به تحصیل می پردازند. سهم دانشجویان بین المللی در این تعداد دانشجو ۱۲ درصد می باشد.

دانشگاه گریفزوالد در آلمان

تاسیس رشته داروسازی در این دانشگاه در سال ۱۴۳۵ میلادی اتفاق افتاده است. این دانشگاه به قدمت تاریخی خود افتخار می نماید. هم اکنون تقریباً ۱۲۰۰۰ دانشجو در این دانشگاه تحصیل می نمایند. در این دانشگاه مرکز تحقیقاتی در زمینه های علوم حیاتی، فیزیک و علوم زمین شناسی، روابط فرهنگی در بالتیک و منطقه شمال اروپا، حقوق و اقتصاد اختصاص یافته است. کلیه دانشجویان با هدف همکاری، انجام تحقیق و تدریس قادر به شرکت در این دانشگاه می باشند.

شرایط تحصیل رایگان داروسازی در دانشگاه فرایبورگ آلمان

تحصیل داروسازی در دانشگاه فرایبورگ که از برترین دانشگاه ها است موقعیت تحصیلی خوبی محسوب می گردد. در این دانشگاه گرایشات تحقیق شامل روابط مولکولی، شناخت بالقوه داروهای جدید، آشنایی با عکس العمل های مختلف دارویی، تاثیرات دارو درمانی، تجزیه و تحلیل و شرح دارویی، کار کردن در آزمایشگاه ها، ارزیابی داده ها در سطح گسترده، تولید اطلاعات، سنجش متدها و ارزیابی فرآیند سیستم زیست شناسی می باشد.

دانشگاه وورتسبورگ آلمان

یکی از زمینه های موفقیت آمیز در این دانشگاه در زمینه آموزش و علوم حیاتی می باشد. این دانشگاه به لحاظ محیط آموزشی از برترین دانشگاه های دولتی آلمان محسوب می گردد. افرادی که در دانشگاه های علوم حیاتی آموزش دیده اند در بخش های زیست شناسی، شیمی، داروسازی، فیزیک و فلسفه باید دانش کافی داشته باشند. برای دانشجویان داروسازی در این دانشگاه محیط آموزشی ویژه ای در نظر گرفته شده است.

شرایط دانشگاه Freie برلین

یکی دیگر از موسسات آموزشی داروسازی در آلمان دانشگاه برلین می باشد. در شهر برلین تنها دانشگاهی است که اصول داروسازی در آن پیاده می شود همین دانشگاه می باشد که مباحث تحقیقاتی و تدریس گرایش های زیست شناسی، داروسازی، شیمی، داروسازی بالینی، داروشناسی و فناوری دارویی به طور عملی در آن انجام می گیرد. علاوه بر موارد مذکور در این دانشگاه بخش های تجزیه و تحلیل مواد طبیعی، روش های آزمایش دارویی، نوآوری دارویی و سیستم های ارسال دارویی ارائه می گردد.

آینده شغلی داروسازان در آلمان در سال ۲۰۲۰

افراد به عنوان داروساز در سال ۲۰۲۰ در ساخت، تولید یا بازاریابی داروهای نوآورانه، محصولات و مراقبت های بهداشتی میتوانند در یکی از شرکت های داروسازی در کشور آلمان به کار برسند.

پردرآمد ترین فرصت های شغلی داروسازان در آلمان عبارت اند از:

 • ثبت داروی جدید و نوآورانه
 • تولید دارود
 • کنترل کیفیت دارو
 • فروش و بازاریابی
 • مشاوره کسب و کار در زمینه داروی
 • فرمول سازی

موسسات معتبر کاریابی داروسازی در آلمان

از مهم ترین این موسسات عبارت اند از:

 • European Sales Manager
 • Plant & Supply Chain Director
 • CMC Regulatory Biotech
 • Regulatory Affairs Biologika
 • Projekt Ingenieur – Pharma
 • (Global Head of Clinical Development (CMO
 • Regulatory Affairs Biopharma
 • European Sales Manager – Biosafety Testing/ GLP/GMP
 • Senior Legal Counsel – Growing Pharma
 • Head of Operational Excellence – Pharma

سوالات متداول درباب شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان

برای تحصیل رایگان داروسازی در آلمان ۲۰۲۰ باید موارد زیر را در نظر گرفت:

 • مزایای تحصیل رایگان داروسازی در آلمان چیست؟ آزمایشگاه های حرفه ای، شهرت تحقیقات و آمادگی برای ورود به بازار کار، حمایت های تحصیلی
 • شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در آلمان چگونه است؟ دانشجویان پس از فارغ التحصیلی مجوز اقامت در آلمان به مدت ۶ ماه را دارا می باشند که به منظور کاریابی در آلمان در نظر گرفته شده است.
 • آیا برای دانشجویان امکان کار حین تحصیل وجود دارد؟ ضمن اینکه دانشجویان امکان کار حین تحصیل در آلمان را دارند، بلکه می توانند با اشتغال به کارهای مرتبط با رشته خود، سابقه کاری کسب نمایند. در صورت یافتن کار در آلمان این افراد قادر به تعویض ویزای تحصیلی آلمان به کاری می باشند. این افراد با اشتغال به کار در آغاز، می توانند اقامت موقت و پس از ۳ تا ۵ سال اقامت دائم آلمان را کسب نمایند.
 • تحصیل داروسازی در آلمان چگونه است؟ فراگیری علوم تخصصی به مدت ۲ سال می باشد که به صورت عملی و خارج از محیط دانشگاه می باشد. متقاضیان تحصیل رایگان داروسازی در آلمان پس از گذراندن دو مرحله فوق باید در آزمون پایانی شرکت نمایند که با قبولی در این آزمون ها قادر به اخذ مدرک کارشناسی ارشد پیوسته در این رشته می باشند.
 • مدت زمان تحصیل داروسازی در آلمان چگونه است؟ مدت تحصیل در رشته داروسازی ۶ سال می باشد. متقاضیان جهت تحصیل در مقطع دکترا در رشته داروسازی باید از یک استاد راهنما تاییدیه اخذ نمایند.

🔹پیج کاری : @omid.Ahangarani

🔹پیج لایف استایل : @omidahangarani

🔹وبسایت : Ahangarni.com

🔹کانال یوتوب : https://bit.ly/34CoDJ6

در پایان اگر نیاز به مشاوره تخصصی دارید با ما تماس بگیرید لینک رزرو مشاوره تلفنی

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top