سـرمایـه گـذاری در آلـمـان

فرض ما این است که تا اینجا شما با کشور آلمان آشنایی کافی را دارید. اکنون وقت آن رسیده که شما را با برنامه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری آشنا کنیم. این برنامه مهاجرتی می تواند شما را به اقامت دائم آلمان برساند. در این روش متقاضی مهاجرت حدود ۳۰۰ هزار یورو در حوزه املاک و مستغلات سرمایه گذاری می کند و از این طریق اقامت دائم آلمان را اخذ می کند. همچنین اجازه خواهد داشت که به آلمان و همه کشورهای حوزه شنگن سفر کند یا در آنها مشغول به کار شود.

اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

طبق قوانین، سرمایه گذاری در آلمان برای اتباع خارجی آزاد می باشد و هر فردی که در این کشور سرمایه گذاری نماید می تواند برای مدیریت کسب و کار و سرمایه خود اقامت دریافت نماید.

روش های مهاجرت به آلمان با سرمایه گذاری

به صورت کلی دریافت اقامت سرمایه گذاری آلمان از چهار راه زیر ممکن است:

راه اندازی یک کسب و کار بر پایه فعالیت های حرفه ای فردی

 اگر کار شما در زمینه فعالت های صنفی از قبیل رستوران، فروشگاه مواد غذایی، فروشگاه پوشاک و … بوده و مایل به سرمایه گذاری در آلمان هستید، می توانید بدون نیاز به ثبت شرکت و تنها با دریافت مجوزات اقدام به سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار مورد نظر خود نمایید.

 ثبت شرکت مسئولیت محدود در آلمان

اگر مالک یک شرکت فعال و معتبر در ایران هستید و می خواهید در افتصاد آلمان به فعالیت بپردازید، می توانید شرکت مشابهی تاسیس کنید و فعالیت اقتصادی خود را شروع کنید. شرکت شما به صورت مسئولیت محدود و حداقل سرمایه لازم برای آن ۲۵٫۰۰۰ یورو می باشد. این شرکت یک شرکت کاملا مستقل آلمانی به حساب می آید.

 ثبت شرکت تضامنی

 تمامی شرایط مانند شرکت مسئولبت محدود می باشد، فقط نوع شرکت تضامی بوده و  تنها تفاوت در نوع شرکت ثبت شده می باشد که در در اعتبار و مسئولیت های شرکت و سهامداران آن با شرکت مسئولیت محدود تفاوت دارد.

تاسیس دفتر نمایندگی یا شعبه (Niederlassung):

اگر شما مالک یک مجموعه بزرگ تولیدی (مانند کارخانجات موادغذایی) و یا شرکت بازرگانی (مانند شرکت های واردات و صادرات) هستید، طبق قوانین سرمایه گذاری در آلمان، تاجر کامل (Vollkaufmann) به حساب می آیید و می توانید برای مجموعه تحت نظر خود در آلمان اقدام به تاسیس شعبه نمایید.

تاسیس شعبه خود به دو شکل امکان پذیر است:

تاسیس شعبه مستقل (Selbständige Niederlassung Zweigniederlassung)

تاسیس شعبه وابسته (Unselbständige Niederlassung Betriebsstätte):

مانند دفتر کارخانه ها، انبار پخش کالا و …
https://youtu.be/leYbU9eJjRc
توضـیحات مهندس بوذری را در این مورد میشنویم.

در پایان اگر نیاز به مشاوره تخصصی دارید با ما تماس بگیرید


لینک رزرو مشاوره تلفنی

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top