دوره های وکالت در آلمان

کانون وکلا در کشور آلمان به صورت مستقل اداره می شود و تنها نهاد قانون گذاری برای احقاق حقوق شهروندان این کشور محسوب می شود. سیستم قضایی کشور آلمان از سه بخش تشکیل شده است که برای دانشجویان رشته حقوق در ترم های اول تحصیلی ابتدا این سه گانه آموزش داده می شود. قانون مجازات، قانون عمومی و قانون شهروندی سه گانه تشکیل دهنده سیستم حقوقی کشور آلمان می باشند. در آلمان بر خلاف ایران که انتخاب تخصص از مقطع فوق لیسانس آغاز می شود، بعد از ترم های اول دانشجویان باید گرایش تخصص خود را انتخاب کنند. تحصیل در رشته حقوق و دوره های وکالت در آلمان بین 8 تا 10 ترم در دانشگاه ها به طول می انجامد.

درآمد حاصل از دوره های وکالت در آلمان

در اکثر کشورهای اروپایی و آمریکایی افرادی که می خواهند در دادگاه ها شرکت کنند برای دفاع از حقوق خود باید یک وکیل اتخاذ کنند. درآمد وکلا در کشور آلمان با توجه به نوع پرونده و شرایط و ضوابط آن متفاوت است. از حداقل درآمد وکلا در کشور آلمان اطلاعات دقیقی وجود ندارد اما به طور میانگین وکلای تازه کار حدود 45000€ (یورو) در سال درآمد دارند. طبق آمار برای یک وکیل مجرب در کشور آلمان کسب درآمد حدود 144000 (یورو) معادل 160000$ (دلار آمریکا) به صورت سالانه دور از تصور نیست اما خوب است بدانید وکلای مجرب در کشور آمریکا می توانند تا 500000 (دلار) به صورت سالانه درآمد خالص داشته باشند.

شغل وکالت در کشور آلمان یکی از شغل های پر مخاطب و پر درآمد می باشد که دانشجویان زیادی را سالانه جذب خود می کند. تعداد افرادی که برای ادامه تحصیل در رشته حقوق در کشور آلمان درخواست می دهند نسبت به سال های قبل با افزایش چشمگیری همراه است.

ویزای تحصیل جهت دوره های وکالت در آلمان

یکی از مزیت های تحصیل دوره های وکالت در آلمان این است که تحصیل در دانشگاه های این کشور به صورت رایگان می باشد. ارائه مدرک تسلط متقاضی به زبان انگلیسی که با نام مختصر B-1 و B-2 شناخته می شود الزامی است. توجه داشته باشید که زبان رسمی این کشور آلمانی می باشد و ممکن است تحصیل به زبان انگلیسی برای دانشجویان محترم هزینه داشته باشد. رشته کارشناسی حقوق در کشور آلمان به مانند ایران 4 سال به طول می انجامد و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 2 سال زمان خواهد برد. مدارک زیر را برای اخذ ویزای تحصیلی کشور آلمان باید به سفارت یا کنسولگری این کشور ارائه کنید:

  • پاسپورت معتبر با حداقل شش ماه اعتبار
  • تکمیل و ارائه درخواست اخذ ویزای تحصیلی
  • گواهی سلامت پزشکی و عدم ابتلا به بیماری ایدز
  • مدرک دیپلم متوسطه همراه با ترجمه رسمی به زبان آلمانی
  • مدرک مربوط به اثبات تسلط متقاضی به زبان آلمانی
  • اسناد مربوط به دعوت نامه پذیرش از سوی دانشگاه آلمانی
  • مدارک مربوط به تمکن مالی برای زندگی در کشور آلمان

منبع سفیران سروش سعادت

در پایان اگر نیاز به مشاوره تخصصی دارید با ما تماس بگیرید
لینک رزرو مشاوره تلفنی

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top