دوره های آسبیلدونگ در آلمان

متقاضیانی که قصد دارند در طول مدت کوتاهی در کشور آلمان به موقعیت شغلی خوبی دست پیدا کنند می توانند به گذراندن دوره های آسبیلدونگ در آلمان بپردازند. با گذراندن این دوره تضمینی برای آینده کاری شما در کشور صنعتی و پیشرفته آلمان وجود دارد. در این کشور بیش از 500 دوره آسبیلدونگ ارائه می شود که فرد می تواند با گذراندن دوره مورد نظر در شغل و حرفه مورد نظر خود مشغول به کار شوند.

درباره دوره های آسبیلدونگ در آلمان

همانطور که گفته شد این دوره ها در 500 نوع ارائه می شوند، قطعا تمامی این دوره ها کارائی خاص مورد نظر متقاضی را ندارند، به صورت کلی می توان گفت علاقه و انگیزه هر فرد در موقعیت شغلی او تاثیر دارد. پس لازم است متقاضی پیش از انتخاب دوره های آموزشی آسبیلدونگ به علاقه و انگیزه خود توجه کند. سیستم آموزش در این کشور با سایر کشورها متفاوت است، آلمانی ها برای آنکه بتوانند آموزش تئوری را به آموزش عملی نزدیک کنند و کارائی آموزش ها را در زمینه ها و بخش های مختلف که به آموزش عملی نیاز دارند بیشتر کنند نوع آموزش های ارائه شده را تغییر داده اند. در سیستم آموزشی این کشور رشته هایی که نیاز به دوره های عملی دارند در دوره های آموزشی-مهارتی که به دوره های آسبیلدونگ معروف اند تعریف می شود.

تنها راه ورود به بازار کار این کشور رفتن به دانشگاه ها و گذراندن دوره های آکادمیک نیست، متقاضیان می توانند با گذراندن دوره های آسبیلدونگ در شغل مورد نظر خود مشغول به کار شوند. متقاضیان می توانند پس از گذراندن دوره متوسطه برای تحصیل در دوره های آسبیلدونگ اقدام کنند، طول مدت این دوره ها بین 1 تا 3 سال بوده که با توجه به رشته انتخابی این مدت متغیر خواهد بود. لازم به ذکر است این دوره ها به 2 صورت نظری و عملی برگزار می شوند، دوره های نظری در کالج یا دانشگاه مورد نظر برگزاری می شود و دوره های عملی معمولا در کارخانه ها، کارگاه ها یا سایر مراکز مرتبط برگزار می شود.

شرایط تحصیل در دوره های آسبیلدونگ

متقاضیان خارجی و بین المللی که قصد شرکت در دوره های آسبیلدونگ را دارند باید دارای مدرک معتبر زبان آلمانی و مدرک تحصیلی از مقطع دیپلم و پیش دانشگاهی باشند. باید به این نکته اشاره کرد که ارائه مدرک زبان آلمانی بسیار مهم است و لازم است متقاضیان پیش از انجام اقدامات لازم دوره های آموزش این زبان را گذرانده باشند. لازم به ذکر است برای تحصیل در برخی از کالج ها متقاضی باید در آزمون ورودی شرکت کند و موفق شود حداقل نمره تعیین شده را کسب کند، آزمون های ورودی با توجه به دوره انتخابی فرد متفاوت است و ممکن است برای شرکت در برخی از دوره ها آزمون به صورت تئوری برگزار شود.

حال این سوال مطرح می شود چه زمانی باید برای شرکت در دوره های آسبیلدونگ ثبت نام کرد؟ معمولا شرکت ها و کارخانه های بزرگ کشور آلمان بین 6 ماه تا 1 سال و نیم پیش از شروع دوره ها فراخوان ثبت نام را اعلام می کنند. دوره های آسبیلدونگ همانند دوره های دانشگاهی 2 بار در طول سال برگزار می شود، در واقع می توان گفت شروع ترم های آسبیلدونگ همزمان با شروع دوره های دانشگاهی است.

پایان دوره های آسبیلدونگ در آلمان

دانشجویان پس از گذراندن دوره های آسبیلدونگ مدرک پایان دوره خود را از کالج یا موسسه برگزار کننده دوره دریافت می کنند و برای شروع کار به صورت حرفه ای آماده می شوند. دقت داشته باشید که مدارک دریافت شده برای یافتن کار در این کشور دارای اعتبار می باشند و فرد می تواند با این مدرک به راحتی وارد بازار کار مرتبط با دوره گذرانده شده شود. همچنین دانشجویان می توانند در همین رشته و یا سایر رشته های مورد نظر تحصیلات آکادمیک خود را در دانشگاه ها و یا موسسات آموزش عالی معتبر کشور آلمان ادامه دهند. از دوره های آسبیلدونگ پرتقاضا و مورد نیاز در این کشور می توان به دوره های زیر اشاره کرد.

  • آسبیلدونگ تکنیسین تاسیسات تبرید

  • آسبیلدونگ مددکار مراقبت از سالمندان

  • آسبیلدونگ راننده قطار (لوکوموتیوران)

  • آسبیلدونگ برق کار صنعتی

  • آسبیلدونگ مکانیک فنی دستگاه ها و تجهیزات گرمایشی، تهویه مطبوع و بهداشتی

منبع از سفیران سروش سعادت

🔹پیج کاری : @omid.Ahangarani

🔹پیج لایف استایل : @omidahangarani

🔹وبسایت : Ahangarni.com

🔹کانال یوتوب : https://bit.ly/34CoDJ6

در پایان اگر نیاز به مشاوره تخصصی دارید با ما تماس بگیرید لینک رزرو مشاوره تلفنی

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top