درباره ی دانشگاه فیلیپس ماربورگ آلمان

دانشگاه فیلیپس ماربورگ(Philipps-Universität Marburg) یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان است،که در سال 1527به عنوان اولین دانشگاه پروتستان تاسیس شده است.امروزه نزدیک به 25700 دانشجو ، در این دانشگاه به تحصیل می پردازند که حدود 12 درصد ازآن ها ، از سراسر جهان هستند. در این دانشگاه ، تقریبا همه ی رشته ها به جز رشته های مهندسی تدریس می شود. همچنین این دانشگاه شرایط مناسبی برای افراد نابینا و معلول داردو همچنین شرایط نگهداری از کودکان 6 ماهه تا سه ساله را دارد.این دانشگاه در شهر ماربورگ واقع بر روی رودخانه لان در 100 کیلومتری شمال فرانکفورت است.در این دانشگاه افراد متعددی در رشته های پزشکی موفق به کسب جایزه نوبل شده اند.

رنکینگ دانشگاه فیلیپس ماربورگ آلمان

ویژگی های برجسته این دانشگاه عبارت اند از:

آیتمشرح
نوع دانشگاهدولتی
سال تاسیس1572
رئیس دانشگاهکاترینا کراوزه
تعداد دانشجویان25000
محل اقامتماربورگ-آلمان

نمره جهانی 52 و رتبه 550 را در QS جهان، رتبه 438ام جهان را در رتبه بندی آموزش عالی تایمز، 34 امین دانشگاه برتر آلمان را به خود اختصاص داده است و به همین دلیل می توان گفت که این دانشگاه از اعتبار بالایی برخوردار است. با اخذ پذیرش در این دانشگاه شما می توانید در بهترین و با کیفیت ترین دانشگاه مشغول به تحصیل باشید. برای اخذ پذیرش در دانشکده های این دانشگاه باید شرایط متناسب با رشته خود دانشکده را انتخاب نمائید و شرایط کامل را جهت اخذ نامه پذیرش احراز نمائید. لیست دانشکده های این دانشگاه را در ادامه خدمتتان ارائه میدهیم:

 • دانشکده اقتصاد و مدیریت کسب و کار
 • دانشکده علوم اجتماعی و فلسفه
 • دانشکده روانشناسی
 • دانشکده الهیات پروتستان
 • دانشکده مطالعات تاریخ فرهنگی
 • دانشکده مطالعات آلمانی و تاریخ هنر
 • دانشکده زبان های خارجی و فرهنگ
 • دانشکده علوم ریاضی و کامپیوتر
 • دانشکده فیزیک
 • دانشکده شیمی
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده زیست شناسی
 • دانشکده جغرافیا
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده تربیت معلم

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه فیلیپس ماربورگ آلمان

برای اخذ پذیرش از این دانشگاه باید بتوانید مدارکی را که از شما درخواست می نمایند، ارائه دهید. لیست مدارکی را که مورد نیاز است شامل نسخه مدرک پیش دانشگاهی ورود به دانشگاه (متن به زبان اصلی)، ترجمه گواهی مدرک پیش دانشگاهی، کپی گواهی تمام مدارک پیش دانشگاهی، گواهی مدرک و ریز نمرات، مکمل دیپلم به زبان اصلی و ترجمه آن ها، اثبات مهارت زبان آلمانی برای همه رشته ها یا اثبات مهارت در زبان انگلیسی، گواهی ثبت نام و تایید تمام برنامه های مورد مطالعه در دانشگاه های آلمان و مهارت های زبانی که می تواند یک گواهی از DSH2 یا TDN4 داشته باشد، همچنین یک گواهی دیگر از یک موسسه آلمانی ZOP است. برای پذیرش مدرک کارشناسی ارشد قبل از شروع ترم (معمولا در ماه سپتامبر) آزمون DSH برگزار می گردد.

شهریه دانشجویان بین المللی دانشگاه فیلیپس ماربورگ آلمان

در حال حاضر هیچ دانشگاهی دولتی در آلمان، برای تحصیل در آلمان و تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد شهریه دریافت نمی کند. تنها بخش کوچکی برای دانشجویانی که در زمان مقرر فارغ التحصیل نشدند و برای برخی از هزینه های دولتی در حدود 300 € وجود دارد. مجموع هزینه ها برای تحصیل و زندگی حدود 1000 € در ماه است.

بورسیه ها و کمک هزینه های بین المللی دانشگاه فیلیپس ماربورگ آلمان را نیز می توان بهره برد. دوره تحصیلی 3 سال، مقدار کمک هزینه تحصیلی 1340 € در هر ماه، به علاوه در صورت امکان، کمک هزینه خانواده، کلاس های زبان، هزینه های تحقیقاتی نیز ارائه می گردد. برای دانشجویان دکترا نیز کمک هزینه تحصیلی DAAD ارائه می شود. ددلاین اپلای در دانشگاه فیلیپس ماربورگ آلمان و آخرین مهلت برای برنامه های کاربردی 15 ژوئیه (پاییز/ زمستان) و 15ام ژانویه (بهار/ تابستان) است.

وضعیت مسکن و خوابگاه دانشگاه فیلیپس ماربورگ

به طور متوسط هزینه های هر دانشجو در ماه برای مسکن حدود 770 تا 1000 € در ماه است. بعضی از خوابگاه ها امکانات رفاهی مخصوص معلولین را نیز فراهم می کنند، همچنین امکانات رفاهی Karl-Egermann Houses (اجاره ماهیانه: 20000 €، بیعانه: 17000 €) سه ساختمان با 269 اتاق و 122 فضای پارکینگ که در حدود سه کیلومتری شهر واقع شده اند. 5 ساختمان با 250 اتاق تک نفره و 90 فضای پارکینگ است.

student dormitory Wehrda (اجاره حدود 20000 €، بیعانه :17000 €)، که دارای 3 ساختمان با 258 اتاق تک نفره است و در حدود 6 کیلومتری از مرکز شهر واقع شده اند. Konrad-Biesalski House (اجاره حدود 23000 €، بیعانه :20000 €) یک خوابگاه دانشجویی با 78 اتاق تک نفره و 9 فضای پارکینگ ،حداکثر فاصله تا مرکز شهر حدود 7 کیلومتر است. Adolf-Reichwein House (اجاره 186000 تا285000 €، بیعانه: 15000 تا 25000  €) که دارای 117 آپارتمان تک نفره، 16 واحد دو نفره، دو واحد 3 نفره، پنج واحد 4 نفره و پنج واحد 5 نفره است.

Franz-Lambert House (اجاره 25400 تا29200 €، بیعانه: 25000 €) که دارای 78 آپارتمان تک نفره و یک آپارتمان چهار نفره است.

منبع سفیران سروش سعادت

در پایان اگر نیاز به مشاوره تخصصی دارید با ما تماس بگیرید
لینک رزرو مشاوره تلفنی

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top