درآمد مهندسان در آلمان

طی چند دهه گذشته با توجه به رشد اقتصادی و صنعتی چشمگیر کشور آلمان درخواست مهاجران و افراد تحصیل کرده برای کار در این کشور افزایش یافته است. درآمد مهندسان در آلمان نسبت به رشته های دیگر از میانگین بالاتری برخوردار است و اخذ ویزای کاری آلمان با توجه به عضویت شنگن این کشور انتخاب عاقلانه ای میباشد. زیرا شما می توانید با پاسپورت شنگن به تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کنید، در آن ها به تحصیل بپردازید و بدون نیاز به اخذ مجوز کار کنید.

آلمان در قاره اروپا واقع شده است و از شمال با دانمارک و از جنوب با سوئیس مرز مشترک دارد‌. جمعیت این کشور بیش از 80 میلیون نفر است اما همچنان فرصت های شغلی خوبی برای اشخاصی که از خارج به این کشور مهاجرت می‌کنند وجود دارد. 

صنعت آلمان به طور سنتی تأکید زیادی بر علم و فناوری کرده است. آلمان بیشترین تعداد کارگران مهندسی شاغل و دومین سهم بالاتر از کارگران مهندسی را در بین کلیه کارمندان اتحادیه اروپا دارد، اما روند جمعیتی نگرانی زیادی را ایجاد می کند.  در حال حاضر 21٪ از کارگران مهندسی مسن تر از 55 سال هستند و بسیاری از شرکت ها با مشکلات جدی جایگزینی روبرو هستند. بیشترین تعداد فرصت های شغلی در رشته های مهندسی شامل مناطق هامبورگ و اشتوتگارت و همچنین در شهرهای برلین و مونیخ است.

فرصت‌ های شغلی برای مهندسان در آلمان

به عنوان یک مهاجر تحصیل کرده هنگامی که شما به کشور آلمان سفر می کنید از نظر کسب درآمد و یا پیدا کردن شغل مناسب در دغدغه ای نخواهید داشت زیرا آلمانی‌ها از مهاجرین بسیار استقبال می کنند و فرصت های شغلی خوبی بخصوص در زمینه مهندسی برای آن ها فراهم می‌کنند. کشور آلمان از معدود کشورهای قاره اروپا می باشد که در آن ترکیب خاصی از تمدن و سنت با نوآوری و اصالت به صورت همزمان قابل مشاهده است.

این کشور در اتحادیه اروپا دومین رتبه را از نظر تعداد کارمند مهندس شاغل به خود اختصاص داده است که این خبر برای مهاجران خبر بسیار خوبی می باشد زیرا اشاره مستقیم بر صنعت عظیم کشور آلمان دارد. به عنوان یک مهاجر باید بدانید که بهترین فرصتهای شغلی و پیشنهادهای کار در رشته مهندسی مربوط به شهرهای هامبورگ، مونیخ و برلین است.

مشاغل با بالاترین درآمد مهندسان در آلمان

به طور معمول کشور های صنعتی در مشاغل فنی و مهندسی مربوط به محیط زیست فیزیک و ساختمان بیشترین میزان استخدام را دارند و کشور آلمان نیز از این موضوع مستثنی نیست؛ در لیست زیر برخی از مشاغل پرطرفدار در کشور آلمان را شرح داده ایم:

  • مهندسین ساختمان سازی
  • مهندسین فنی برای کار در کارخانه ها
  • مهندسین شهرسازی
  • مهندسین محیط زیست
  • مهندسین برنامه ریزی و استاتیک
  • مهندسین شیمی
  • مهندسین صنایع
  • مهندسین نقشه برداری
  • مهندسین مدیریت انرژی

میانگین درآمد مهندسان در آلمان

در کشور آلمان اگر شما یک مهندس مکانیک یا مهندس سیالات باشید و تجربه کاری حدود 2 ساله در مراکز مرتبط با رشته تحصیلی خود داشته باشید می توانید با استخدام شدن در یک موسسه خصوصی یا دولتی به طور میانگین سالانه 44000€ (یورو) الی 55000€ (یورو) درآمد خالص داشته باشید که این مبلغ معادل حدود 60000$ (دلار آمریکا) می باشد و در مقایسه با سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا نرخ قابل قبولی می باشد.

خوب است بدانید اگر یک مهندس بدون تجربه کار باشید و در یک شرکت بسیار کوچک و حتی ناشناخته شروع به کار کنید حداقل درآمد سالانه شما 38000€ (یورو) یعنی معادل 42000$ (دلار آمریکا) خواهد بود که می تواند با توجه به هزینه های زندگی در کشور آلمان به طور مناسبی پاسخگوی هزینه‌های زندگی یک خانواده کوچک باشد.

منبع سفیران سروش سعادت

در پایان اگر نیاز به مشاوره تخصصی دارید با ما تماس بگیرید
لینک رزرو مشاوره تلفنی

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top