شرایط تحصیل در دانشگاه Humboldt آلمان

دانشگاه Humboldt آلمان از دانشگاه های معتبر این کشور می باشد که در شهر برلین قرار گرفته است و در سال ۱۸۰۹ میلادی توسط ویلهلم فون هومبولت ساخته شد. از سال ۱۸۱۰ میلادی دانشگاه هومبولت آلمان با ۲۵۶ دانشجو و ۵۲ مدرس کار خود را آغاز کرد. در طی ۲ قرن گذشته بسیاری از دانشمندان و بزرگان در این دانشگاه تحصیل کردند. متقاضیان خارجی و بین المللی که قصد تحصیل در دانشگاه Humboldt آلمان را دارند باید از شرایط تحصیل در آلمان و این دانشگاه اطلاع داشته باشند.

تاریخچه دانشگاه Humboldt آلمان

ویژگی های برجسته این دانشگاه به شرح زیر می باشد:

آیتم شرح
شعار نهاد علم
نوع دانشگاه دولتی
سال تاسیس ۱۸۱۰
رئیس دانشگاه اولریش رودیگر
تعداد دانشجویان ۳۲,۵۵۳
محل اقامت برلین،

در زمان افتتاح این دانشگاه تنها امکان تحصیل در رشته های فلسفه، الهیات، قانون و پزشکی امکان پذیر بود. همان طور که گفته شد در طول ۲ قرن گذشته بسیاری از افراد شناخته شده در جهان در این دانشگاه تحصیل کرده اند. از میان این افراد می توان به آلبرت آینشتین (فیزیکدان)، یوهان گوتلیب فیشته (فیلسوف ایدئالیست)، اشلایر ماخر، هگل (فیلسوف برجسته ایدئالیست)، فردریش شلینگ (فیلسوف الهی دان ایدئالیست)، ماکس پلانگ و  والتر بنیامین (منتقد فرهنگی) اشاره کرد. ساختار دانشگاه Humboldt آلمان تحقیق محور است. این دانشگاه به عنوان مدلی برای دانشگاه های دیگر در اروپا محسوب می شود. باید به این موضوع اشاره کرد که این دانشگاه موفق به کسب ۲۹ جایزه نوبل شده است.

تحصیل در کشور آلمان

کشور آلمان دارای قوی ترین اقتصاد در بین کشور های اتحادیه اروپا می باشد. به متقاضیانی که قصد مهاجرت و اقامت در این کشور را دارند پیشنهاد می شود مهاجرت تحصیلی به این کشور را امتحان کنند، زیرا یکی از مطمئن ترین راه ها برای ورود به این کشور می باشد. باید به این نکته اشاره کرد که به دلیل حساسیت دولت آلمان به زبان آلمانی، بیشتر رشته های تحصیلی به زبان آلمانی تدریس می شوند. متقاضیان می توانند در تمامی مقاطع تحصیلی ادامه تحصیل دهند. طول مدت تحصیل در مقطع کارشناسی ۴ سال، مقطع کارشناسی ارشد ۲ سال و مقطع دکتری بین ۳ تا ۴ سال می باشد.

معرفی دانشگاه Humboldt آلمان

این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های شهر برلین می باشد. این دانشگاه دارای کتابخانه ای مجهز می باشد و دانشجویان این دانشگاه به ۴ میلیون نسخه کتاب دسترسی دارند. دانشگاه هومبولت آلمان در مقایسه با سال قبل پیشرفت بسیاری داشته است. این دانشگاه دارای سیستم های آموزشی و کمکی بسیار خوبی می باشد. همچنین باید به این نکته اشاره کرد که دانشگاه در زمینه تحقیقات پیشرو می باشد، و اگر دانشجویی علاقه به تحقیقات دارد دانشگاه هومبولت آلمان می تواند بهترین انتخاب برای او باشد.

تعداد دانشجویان این دانشگاه ۳۲۹۹۶ نفر می باشد، که از این تعداد ۱۸۷۱۲ نفر در مقطع لیسانس، ۱۸۷۱۲ در مقطع فوق لیسانس و ۲۹۵۱ نفر در مقطع دکتری مشغول به تحصیل می باشند. تعداد اعضاء هیئت علمی ۲۹۵۱ نفر می باشد. دانشگاه هومبولت آلمان در سال ۲۰۱۶ میلادی در بین دانشگاه های کشور آلمان رتبه ۳ ام را به خود اختصاص داد. در همین سال در زمینه ارائه رشته فلسفه در دنیا توانست رتبه ۱۴ ام را کسب نماید. طبق رتبه بندی ها در سال ۲۰۱۷ میلادی این دانشگاه در بین تمامی دانشگاه های دنیا در جایگاه ۵۷ ام قرار گرفت.

معرفی دانشکده های دانشگاه هومبولت

دانشگاه Humboldt آلمان دارای ۹ دانشکده می باشد، که این دانشکده ها عبارتند از:

 

دانشکده فقه دانشکده حقوق دانشکده علوم اقتصاد
دانشکده علوم فرهنگی، علوم اجتماعی و علوم تربیتی دانشکده علوم پزشکی دانشکده زیست شناسی و روان شناسی
دانشکده هن دانشکده فلسفه دانشکده ریاضیات و علوم طبیعی

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top