شرایط تحصیل در دانشگاه هومبولت برلین

دانشگاه هومبولت برلین (humboldt-universität zu berlin) یکی از قدیمی ترین دانشگاه های شهر برلین است که در اکتبر سال ۱۸۱۱ با نام دانشگاه برلین تاسیس شد. این دانشگاه به شدت دانشگاه های اروپا و دانشگاه های غرب را تحت تاثیر قرار داده است. در سال ۱۹۴۹ این دانشگاه به دانشگاه هومبولت تغییر نام پیدا کرد. پردیس اصلی این دانشگاه در شهر برلین واقع شده است و ۳ پردیس اصلی دیگر را نیز دربر می گیرد که مهمترین آنها پردیس آدلرشف (Adlershof) با بیش از ۶۰۰۰ دانشجو است.

دانشگاه هومبولت برلین ۳۲.۵۵۳ دانشجو دارد که بیش از ۵۰۰۰ نفر از آنها دانشجویان بین المللی از سراسر جهان هستند. این دانشگاه ۴۰ برنده ی جایزه ی نوبل را در تاریخ خود می بیند که از مشهورترین آنها می توان به اوتو هان (Otto Hahn)، آلبرت میشلسون (Albert Michelson) و تئودور مومسن (Theodor Mommsen) اشاره کرد. دانشگاه هومبولت یکی از ۱۱ برنده ی جایزه برترین دانشگاه های قدیمی آلمان است و همواره یکی از بهترین دانشگاه های اروپا و یکی از بهترین ها در زمینه ی هنر و علوم انسانی در سطح جهانی بوده است.

رنکینگ دانشگاه هومبولت برلین (HU)

این دانشگاه سومین دانشگاه برتر آلمان در سال ۲۰۱۶، ۴۹مین دانشگاه برتر آلمان در سال ۲۰۱۶ و ۵۷مین دانشگاه برتر جهان در سال ۲۰۱۷ می باشد. علاوه بر موارد فوق دانشگاه هومبولت برلین رتبه ۲۷ جهانی در رشته هنر و علوم انسانی در سال ۲۰۱۶ و رتبه ۱۴ جهانی در رشته فلسفه در سال ۲۰۱۶ را دریافت نموده است.

آیتم شرح
تاسیس ۱۸۱۰
نوع دانشگاه عمومی
بنیانگذار ویلهم فون هومبولت
مکان برلین
وبگاه www.hu-berlin,de

این دانشگاه به دانشگاه تازه نهاد شده برلین معروف میباشد و دارای ۲۵۶ دانشجو و ۵۲ استاد در رشته های مختلف مانند: حقوق، الهیات، فلسفه و پزشکی و حقوق می باشد و این دانشگاه خانه بزرگترین متفکران آلمانی در دو قرن گذشته بوده است

از جمله دانشکده های دانشگاه هومبولت برلین، شامل دانشکده های زیر می باشد:

  • دانشکده حقوق
  • دانشکده علوم زیستی
  • دانشکده هنر و علوم انسانی ۱ و ۲
  • دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی
  • دانشکده ریاضیات و علوم طبیعی
  • دانشکده علوم دینی
  • دانشکده علوم اقتصاد و تجارت

شهریه تحصیلی دانشجویان بین المللی دانشگاه هومبولت

هزینه و یا شهریه ای متوجه دانشجویان بین المللی و حتی بومی دانشگاه هومبولت برلین نیست. تنها هزینه ای که دانشجویان باید پرداخت کنند مبلغی حدود ۷۴۹ € (یورو) به اضافه هزینه های شخصی است. برنامه MEMS و دانشگاه هومبولت بورسیه بخصوصی را برای دانشجویان در نظر نمی گیرند، اما با این که شهریه ای از دانشجویان اخذ نمی شود، دانشگاه کمک هزینه هایی مثل کمک هزینه DAAD و.. را برای پوشش هزینه های جانبی پیشنهاد می کند. این کمک هزینه ها دانشجویان دکتری، کارشناسی ارشد را نیز شامل می شود.

کمک هزینه DAAD)  Deutscher Akademischer Austauschdienst): برای تامین هزینه ها در کشور آلمان کمک هزینه های متعددی وجود دارد که مهمترین آنها DAAD است. استفاده از DAAD یکی از بهترین و ساده ترین راه ها برای اخذ بورسیه است. DAAD توسط وزارت آموزش و پرورش آلمان حمایت می شود. این شرکت بورسیه های مختلفی را به طیف وسیعی از کشورهای سراسر جهان، شامل اکثر کشورهای انگلیسی زبان ارائه می کند. این سازمان بیش از ۸۰ کمک هزینه برای تحصیل در حوزه اقتصاد دارد.

کمک هزینه Deutschlandstipendium: دانشگاه هومبولت دانشجویان برتر با هر ملیتی را به وسیله این کمک هزینه حمایت می کند. معیارهای دریافت این کمک هزینه عملکرد آکادمیک، روابط اجتماعی و تعهدات سیاسی هستند.

اقامتگاه ها و خوابگاه های دانشگاه هومبولت برلین

شرایط برای پیدا کردن اقامتگاه در شهر برلین کار آسانی نیست. دانشگاه هومبولت تلاش می کند تا حداکثر تعداد ممکن از دانشجویان را در خوابگاه ها اسکان دهد. هزینه خوابگاه ها حدودا ۲۰۰ تا ۴۰۰ € (یورو) در ماه و هزینه اجاره آپارتمان شخصی بین ۲۵۰ تا ۵۰۰ € (یورو) است. خوابگاه (دهکده دانشجویی) Studentendorf Adlersho، اتاق ها و آپارتمان های مبله با تجهیزات کامل با ظرفیت های مختلف، سالن ورزشی و…، مدت زمان اجاره برای ترم زمستان حداقل ۵ ماه و مبلغ اجاره بین ۳۹۰ تا ۴۳۰ € (یورو) بسته به نوع اتاق یا آپارتمان است. (هزینه اینترنت را هم شامل می شود). خوابگاه (دهکده دانشجویی) Studentenwerk Berlin: شامل ۲ اقامتگاه دانشجویی واقع در شرق شهر برلین است.

اقامتگاه دانشجویی Allee der Kosmonauten اتاق های یک خوابه با تمامی تجهیزات، آشپزخانه و سرویس بهداشتی مشترک بین ۳ الی ۴ دانشجو، سالن ورزشی و…، مبلغ اجاره بین ۱۸۵ تا ۲۶۵ € (یورو) بسته به تجهیزات اتاق است. (هزینه اینترنت را شامل نمی شود.)، اقامتگاه دانشجویی Aristotelessteig، اتاق ها و آپارتمان های یک نفره و کاملا مجهز، زمین والیبال، سالن ورزشی، یک کافه ی کوچک و… . مبلغ اجاره بین ۲۷۰ تا ۳۰۰ € (یورو )بسته به تجهیزات اتاق است.

منبع سفیران سروش سعادت

در پایان اگر نیاز به مشاوره تخصصی دارید با ما تماس بگیرید
لینک رزرو مشاوره تلفنی

🔹پیج کاری : @omid.Ahangarani
🔹پیج لایف استایل : @omidahangarani
🔹وبسایت : Ahangarni.com
🔹کانال یوتوب : https://bit.ly/34CoDJ6
🔹کانال تلگرام : @omidahangarani

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top