شرایط تحصیل دردانشگاه لایپزیگ آلمان

دانشگاه لایپزیگ آلمان universität leipzig یکی از قدیمی ترین دانشگاه های دنیا و ۲مین دانشگاه قدیمی کشور آلمان واقع در شهر لایپزیگ است. این دانشگاه ۹ برنده جایزه نوبل و همچنین شخصیت های بزرگی مثل نیچه و گوته را در تاریخ خود می بیند. دانشگاه لایپزیگ در سال ۱۴۰۹ تاسیس شده است، پردیس اصلی این دانشگاه در شهر لایپزیگ قرار دارد و مجموعه پردیس های دانشگاه در سراسر شهر و سایر نقاط آلمان واقع هستند. این دانشگاه حدود ۲۹۰۰۰ دانشجو دارد که حدود ۳۰۰۰ نفر از آنها دانشجویان بین المللی از سراسر دنیا هستند.

رنکینگ و دانشکده های دانشگاه لایپزیگ آلمان

در قسمت زیر ویژگی های برتر این دانشگاه عبارت اند از:

  • شعار: گذر از مرزهای سنت
  • نوع دانشگاه:  دولتی
  • سال تاسیس: ۲ دسامبر ۱۴۰۹
  • تعداد دانشجویان: ۲۵,۹۳۳
  • محل: زاکسن-آلمان
  • وبگاه: www.uni-leipzig-de

بر اساس آمار به دست آمده از انجمن نخبگان بسیاری از دانشجویان این دانشگاه دارای جوایز نوبل در زمینه فیزیک، شیمی و ادبیات هستند، یکی از ۲۰۰ دانشگاه برتر در سال ۲۰۱۰ می باشد و همچنین ۲مین دانشگاه برتر آلمان است. دانشگاه لایپزیگ آلمان رتبه ۲۰ در میان دانشگاه های اروپا، رتبه ۱۰۵ جهانی در سال ۲۰۱۶ را به خود اختصاص داده است. تحصیل در این دانشگاه برتر آلمان شرایط شغلی مناسبی را در آینده برای شما فراهم می نماید. این دانشگاه به دلیل اعتبار بالایی که دارد باعث می شود بعد از اتمام تحصیل به راحتی بتوان کارفرمای آلمانی را قانع نمود که به شما شغل را بدهند. تحصیل دراین دانشگاه در ۳ قطع زیر صورت می گیرد:

  • کارشناسی
  • کارشناسی ارشد
  • دکتری

این دانشگاه دارای دانشکده هایی می باشد که شما متناسب با رشته تحصیلی خود می توانید درخواست خود را برای این دانشکده ها ارسال نمائید. لیست دانشگاه های موجود در این کشور شامل دانشکده های ذیل می باشد:

دانشکده علوم دینی دانشکده علوم ورزشی
دانشکده حقوق دانشکده علوم پزشکی
دانشکده تاریخ، هنر و مطالعات شرقی دانشکده ریاضیات و کامپیوتر
دانشکده زبان شناسی دانشکده علوم طبیعی، داروسازی و روانشناسی
دانشکده آموزش دانشکده فیزیک و زمین شناسی
دانشکده علوم اجتماعی و فلسفه دانشکده شیمی و معدن
دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشکده دامپزشکی

مدارک تحصیلی برای اخذ پذیرش از دانشگاه لایپزیگ آلمان

برای دوره کارشناسی باید مدرک فارغ التحصیلی دبیرستان با معدل معادل سازی شده و برای دوره کارشناسی ارشد مدرک لیسانس با معدل معادل سازی شده و مدرک کارشناسی ارشد معتبر در رشته مربوطه را ارائه دهند. نمره زبان مورد نیاز برای اخذ پذیرش برای مقطع کارشناسی نمره آیلتس ۵.۵ و برای کارشناسی ارشد نمره ۶.۵ و همچنین برای دکترا باید نمره آیلتس ۷ را ارائه دهید.

هزینه تحصیل دانشجویان در دانشگاه لایپزیگ آلمان

شهریه تحصیل در دانشگاه لایپزیگ مبلغ ۲۰۲ € (یورو) است. برای دانشجویان جدید الورود این مبلغ به ۲۱۲ € (یورو) افزایش پیدا می کند که ۱۰ € (یورو) اضافی جهت صدور کارت الکترونیک دانشجویی است. بورسیه ها و کمک هزینه های بین المللی دانشگاه لایپزیگ المان به این صورت است که دانشگاه لایپزیگ کمک هزینه ای را برای دانشجویان سال اول (تمامی مقاطع) در نظر نمی گیرد، اما بورسیه های دیگری مثل بورسیه های DAAD وجود دارند، همچنین کمک هزینه های تحصیلی برای دانشجویان ممتاز، بورسیه های تحقیقاتی برای دانشجویان فارغ التحصیل… برای دانشجویان دانشگاه لایپزیگ وجود دارد.

اقامتگاه های دانشگاه لایپزیگ آلمان

آپارتمان های مشترک (WG) یکی از اقامتگاه های دانشگاه لایپزیگ هستند، سرویس بهداشتی و آشپزخانه مشترک، اتاق های کاملا مجهز یک و چند نفره، اجاره ماهیانه بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ € (یورو) می باشد، همچنین هتل ها برای اقامت های کوتاه مدت و البته آپارتمان های شخصی نیز وجود دارند. آپارتمان های مجهز با امکانات کامل، اجاره ماهیانه بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ € (یورو) در ماه اجاره هتل ها حدودا ۲۰ تا ۱۰۰ € (یورو) برای هر شب است.

منبع سفیران سروش سعادت

در پایان اگر نیاز به مشاوره تخصصی دارید با ما تماس بگیرید
لینک رزرو مشاوره تلفنی

🔹پیج کاری : @omid.Ahangarani
🔹پیج لایف استایل : @omidahangarani
🔹وبسایت : Ahangarni.com
🔹کانال یوتوب : https://bit.ly/34CoDJ6
🔹کانال تلگرام : @omidahangarani

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top