شرایط تحصیل در دانشگاه فناوری کالسروهه KIT آلمان

اگر شما هم به دنبال تحصیل رشته مهندسی کامپیوتر در یک دانشگاه برتر اروپایی هستید، دانشگاه فناوری کالسروهه KIT آلمان می تواند بهترین گزینه ممکن برای شما باشد. دانشگاه فناوری کالسروهه (Karlsruher Institut für Technologie) یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی و یکی از بزرگترین موسسات آموزشی و پژوهشی در کشور آلمان محسوب می شود. این دانشگاه در واقع دانشگاهی نوبنیاد و تازه تاسیس اما با اعتبار بالا محسوب می شود. دانشگاه فناوری کالسروهه در سال ۲۰۰۹ بنا شد زمانی که دانشگاه کالسروهه (۱۸۲۵) با مرکز تحقیقاتی کارلسروهه ادغام شد.

ویژگی های برجسته این دانشگاه به شرح زیر می باشد:

آیتم شرح
نوع دانشگاهدولتی
سال تاسیس۲۰۰۹
رئیس دانشگاههورست هیپلر، ابرهارد اومباخ
تعداد دانشجویان۲۰۷۷۳
محل اقامتکالسروهه

تاریخچه دانشگاه فناوری کالسروهه KIT آلمان

دانشگاه فناوری کالسروهه آلمان به عنوان مدرسه پلی تکنیک (Polytechnische Schule) در ۷ اکتبر سال ۱۸۲۵ تاسیس شد. این دانشگاه در واقع از Ecole Polytechnique فرانسه مدلسازی شده است. این دانشگاه در طول تاریخچه طولانی خود دچار تغییر و تحولات زیادی گشته است. اما ماهیت آموزش فنی و مهندسی آن در طول تاریخ دانشگاه همچنان حفظ شده است.ددر ۲ آگوست سال ۱۹۸۴، این دانشگاه اولین ایمیل آلمان را دریافت کرد. موسسه اقلیم شناسی و آب و هوا با نام آلمانی Institut für Meteorologie und Klimaforschung در این دانشگاه و در سال ۱۹۸۵ تاسیس شد. عنوان اختصاری KIT برگرفته از عنوان موسسه فناوری ماساچوست آمریکا (MIT) می باشد. در سال ۲۰۰۸، ادغام دانشگاه و مرکز تحقیقاتی برای تشکیل KIT توسط ایالت بادن وورتمبرگ و دولت فدرال آلمان مورد توافق قرار گرفت. بر طبق آخرین رنکینگ دانشگاه های جهانQS در سال ۲۰۱۹، این دانشگاه دارای رتبه ۱۰۷ جهانی است. در ضمن، دانشجویان داخلی و خارجی علاقه مند به تحصیل در دانشگاه فناوری کالسروهه می توانند برنامه های تحصیلی خود را در این دانشگاه در ۱۱ دانشکده زیر پیگیری نمایند:

دانشکده ریاضیاتدانشکده علوم انسانیدانشکده مهندسی مکانیک
دانشکده اقتصاد و مدیریتدانشکده فیزیکدانشکده معماری
دانشکده مهندسی عمراندانشکده شیمی و مهندسی فر آوریدانشکده شیمی و زیست شناسی
دانشکده برق و فناوری اطلاعاتدانشکده علوم کامپیوتر

الزامات پذیرش از دانشگاه فناوری کالسروهه KH آلمان

دانشگاه فناوری کالسروهه آلمان در سال تحصیلی ۲۰۱۹- ۲۰۱۸ در هر ۳ مقطع لیسانس (۳ سال)، فوق لیسانس (۲ سال) و دکترا (۴ سال) اقدام به پذیرش دانشجو می نماید. فرآیند اخذ پذیرش از دانشگاه فناوری کالسروهه KIT آلمان بسیار ساده و آسان است به شرط آنکه شما تمامی مراحل را با صبر و حوصله پیش ببرید. همانند دیگر دانشگاه های آلمانی، دانشگاه فناوری کالسروهه نیز دارای شرایط پذیرش خاص خود می باشد. متقاضیان باید در جریان باشند که تمامی مراحل اخذ پذیرش از دانشگاه مذکور به صورت آنلاین انجام می شود. پس، اسکن مدارک زیر جهت آپلود و بارگذاری در وب سایت دانشگاه در مهلت زمانی تعیین شده توسط دانشگاه الزامی است:

  • فرم تکمیل شده پذیرش تحصیلی
  • مدرک مهارت های زبان آلمانی تا CEFR level B2 یا سطح دانش معادل آن متناظر با ۶ سال زبان انگلیسی در دبیرستان و یا ارائه مدرک مهارت زبان انگلیسی TOEFL, IELTS و …
  • اصل گواهی پایان دوره متوسطه و پیش دانشگاهی معادل با IB, A-level یا German Abitur
  • نمرات برتر در دروس ریاضیات و فیزیک
  • آزمون SAT (ریاضی، ریدینگ و رایتینگ شاهد محور با حداقل ۱۲۰۰ امتیاز)
  • انگیزه نامه (SOP)

منبع سفیران سروش سعادت

در پایان اگر نیاز به مشاوره تخصصی دارید با ما تماس بگیرید
لینک رزرو مشاوره تلفنی

🔹پیج کاری : @omid.Ahangarani
🔹پیج لایف استایل : @omidahangarani
🔹وبسایت : Ahangarni.com
🔹کانال یوتوب : https://bit.ly/34CoDJ6
🔹کانال تلگرام : @omidahangarani

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top