شرایط تحصیل دانشگاه فردریش الکساندرارلانگن – نورنبرگ چگونه است؟

دانشگاه فردریش الکساندرارلانگن – نورنبرگ:Friedrich-Alexander Universität Erlangen-Nürnberg) در سال ۱۷۴۳ در آلمان تاسیس شده است.

این دانشگاه در ۲ شهر ارلانگن و نورنبرگ قرار دارد و در حال حاضر، این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های تحقیقاتی و یکی از ۱۰ دانشگاه بزرگ کشور آلمان محسوب می گردد. این دانشگاه در ۵ پردیس، انواع رشته های دانشگاهی را ارائه می کند.

در این دانشگاه، ۳۹۸۶۸ دانشجو در ترم زمستان ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ به تحصیل پرداختند که از این تعداد ۴۶۳۱ دانشجو از سراسر جهان هستند. این دانشگاه با بیش از ۵۰۰ دانشگاه در جهان همکاری می کند.

در این دانشگاه فارغ التحصیلان و استادان متعددی موفق به کسب جوایز نوبل (۴نفر)، لایبنیتس، ERC ،Humboldt شده اند.

رنکینگ دانشگاه فردریش الکساندرارلانگن – نورنبرگ آلمان (FAU)

ویژگی های برجسته این دانشگاه عبارت اند از:

  • شعار: پیشرفت از طریق ارتباطات
  • تاسیس: ۱۷۴۲
  • نوع دانشگاه: دولتی
  • مکان دانشگاه:  نورنبرگ-بایرن-آلمان
  • وبگاه: far.eu
  • تعداد دانشجو: ۳۹,۸۶۸

به گفته مقامات این دانشگاه این نهاد دانشجویی در عرضه فرصت های تحصیلی در رشته های مختلف با هدف فراگیری نظری و علمی دانشجویان فعال می باشد و به همین دلیل هم جز رتبه های برتر آلمان به شمار می آید. رتبه ۲۶۷ جهان در سیستم رتبه بندی QS در سال ۲۰۱۷، رتبه ۱۶۰ ام جهان در سیستم رتبه بندی آموزش عالی تایمز THE 2017، رتبه ۲۰۰ ام در سیستم رتبه بندی CWUR، رتبه ۲ نوآوری در بین دانشگاه های آلمان و ۵۰ ام در بین دانشگاه های جهان در سیستم رتبه بندی رویترز، رتبه ۳۰۰-۲۰۱ ام در سیستم رتبه بندی شانگهای ARWU و رتبه ۷۹ ام جهان هنر و علوم انسانی در سیستم رتبه بندی آموزش عالی تایمز ۲۰۱۶ را به خود اختصاص داده است.

این دانشگاه دارای دانشکده های بسیاری است که هر دانشکده در رشته بخصوصی فعالیت دارد وافراد برای تحصیل در این دانشکده ها باید شرایط لازم را احراز نمائید. لیست دانشکده های این دانشگاه شامل موارد زیر می باشد:

دانشکده مهندسی دانشکده علوم
دانشکده پزشکی دانشکده کسب و کار، اقتصاد و حقوق
دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی دانشکده الهیات و معارف

 

شرایط تحصیلی مورد نیاز دانشگاه ارلانگن – نورنبرگ

مدارک دوره متوسطه شامل مدرک Abitur آلمان و یا مدارک Maturità؛ Titulo، GCE و GSEC؛ مدرک باکالوریا، Apolirito SAT، دانشجویان بین المللی که شرایط مدارک معتبر این دانشگاه را ندارند باید در آزمون  Studienkolleg این دانشگاه شرکت نمایند و در صورت آوردن حد نصاب پذیرش خواهند شد.

اکثر دوره ها در این دانشگاه به زبان آلمانی تدریس می شود. دانشجویان برای تحصیل در این دانشگاه نیازمند ارائه گواهینامه ای در یکی از آزمون های TestDaf با نمره ۴۴ یا ۱۶ امتیاز، آزمون DSH، دیپلم زبان آلمانی (سطح ۲)، گواهی DSD سطح ۲، آزمون ZOP KDS، GDS و یا گواهینامه C2:GDS از موسسه گوته، گواهینامه telc Deutsch C1 Hochschule، گواهی Feststellungsprüfung، گواهی Deutsche Sprachprüfung سطح ۲ را باید متقاضیان بتوانند، ارائه دهند. برخی از دانشکده ها برای اثبات مهارت زبان آلمانی شرایط ویژه تری دارند. دانشجویان در دانشکده علوم DSH با سطح یک و یا  TestDaf با حداقل نمره ۴، در دانشکده مهندسی DSH با سطح ۲ و برای بقیه دانشکده ها DSH با سطح ۳ نیز پذیرفته می شوند.

تاریخ ثبت نام در دانشگاه ارلانگن – نورنبرگ آلمان(FAU) به این صورت است که آخرین مهلت در ترم زمستان دانشگاه ارلانگن – نورنبرگ ۱۵ جولای هر سال و آخرین مهلت درخواست در ترم تابستان دانشگاه ارلانگن – نورنبرگ ۱۵ ژانویه هر سال است

هزینه های دانشگاه ارلانگن – نورنبرگ آلمان (FAU)

این دانشگاه شهریه دریافت نمی کند با این حال دانشجویان برای هزینه های زندگی، مجبور به پرداخت هزینه می باشند. دانشجویانی که با والدین زندگی می کنند، به طور متوسط ۸۶۴ € (یورو) در ماه و دانشجویانی که مستقل هستند ۲۵%، کمتر از ۶۷۴ € (یورو) در ماه و در حالیکه ۷% بیشتر ۱۳۰۰ € (یورو) در ماه هزینه می کنند.

بورس های دانشگاه فردریش الکساندرارلانگن- نورنبرگ

بورس های دانشگاه فردریش الکساندرارلانگن- نورنبرگ شامل ۳ نوع می گردد که عبارتنداز:

  • بورسیه بنیاد Friedrich-Ebert
  • بورسیه بنیاد Konrad-Adenauer
  • بورس تحصیلی Klaus Murmann

بورسیه بنیاد Friedrich-Ebert که این کمک هزینه تحصیلی برای دانش جویان با استعداد و پژوهشگران جوان آلمانی و یا دانشجویان بین المللی ارائه می گردد. این بورس در ۴ ترم اول به دانشجویان تعلق می گیرد. مهلت درخواست این بورسیه ۳۱ می تا ۳۰ نوامبر هر سال است. بورسیه بنیاد Hans-Böckler که این بورس تحصیلی به دانشجویانی که در بزرگسالی موفق به اخذ دیپلم شده اند یا دانشجویانی که کمتر از سن قانونی موفق به اخذ دیپلم گشته اند، از همان ترم یک ارائه می گردد.

بورسیه بنیاد Konrad-Adenauer که این کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان و فارغ التحصیلان بسیار باهوش و با استعداد در نظر گرفته شده است. مهلت درخواست ۱۵ جولای تا ۱۵ ژانویه هر سال است. بورسیه تحصیلی DES deutschen Volkes که این بورس تحصیلی برای دانشجویان با استعدادی که در آزمون پذیرفته شوند در نظر گرفته شده است و مهلت درخواست این کمک هزینه تحصیلی قبل ۱۵ جولای هر سال است.

بورس تحصیلی Klaus Murmann که این بورس تحصیلی برای دانشجویان با استعداد با متوسط نمرات بالا که مایل در کار در یکی از شرکت های وابسته به دانشگاه باشند تعلق می گیرد. برای دانشجویان کارشناسی مدت این بورس ۲ ترم است. بورس تحصیلی Heinrich-Böll این بنیاد ۸۰ تا ۱۰۰ بورسیه برای دانشجویان آلمانی و بین المللی که موفق به کسب یک دستاورد علمی در رشته های علوم، مهندسی و علوم انسانی، علوم اجتماعی شده باشند، تعلق می گیرد. مهلت درخواست از یک سپتامبر تا یک مارس است.

منبع سفیران سروش سعادت

🔹پیج کاری : @omid.Ahangarani

🔹پیج لایف استایل : @omidahangarani

🔹وبسایت : Ahangarni.com

🔹کانال یوتوب : https://bit.ly/34CoDJ6

در پایان اگر نیاز به مشاوره تخصصی دارید با ما تماس بگیرید لینک رزرو مشاوره تلفنی

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top