شرایط تحصیل در دانشگاه صنعتی درسدن

کشور آلمان قطب صنعت قاره اروپا محسوب می شود و دانشگاه های بسیاری در این کشور وجود دارند که از نظر علمی و ارائه امکانات به دانشجویان دارای رتبه های بسیار خوب جهانی می باشند. دانشگاه صنعتی درسدن آلمان یکی از دانشگاه های صنعتی تحقیقاتی کشور آلمان است که با توجه به میزان مخاطبان خود جزو ۱۰ دانشگاه برتر این کشور محسوب می شود. این ساختمان در سال ۱۸۲۸ میلادی تاسیس شد اما در سال ۱۹۶۱ میلادی به نام دانشگاه صنعتی درسدن تغییر نام یافت.

دانشکده های دانشگاه صنعتی درسدن

ویژگی های برجسته این دانشگاه عبارت اند از:

 • شعار: دانش پل ها را خلق می کند
 • نوع دانشگاه: دولتی
 • سال تاسیس: ۱۸۲۸/۱۹۶۱
 • تعداد دانشجویان:  ۳۶,۷۳۷
 • موقعیت :درسدن-آلمان
 • وبگاه: tu-dresden.de

این دانشگاه بزرگترین دانشگاه ایالت زاکسن در آلمان می باشد و همچنین عضو انجمن tu9 در زمینه فناوری به شمار می آید و در حال حاضر در ۱۲۶ رشته تحصیلی فعال است. به طور کلی تمام رشته های مهندسی و پزشکی در دانشگاه صنعتی درسدن ارائه می شوند و این دانشگاه در سال ۲۰۱۷ رتبه ۱۶۴ در رنکینگ برترین دانشگاه های جهان و رتبه ۹۷ جهانی در زمینه علوم مهندسی را دارا بود؛ همچنین رتبه دهم دانشگاه‌ های برتر کشور آلمان به این دانشگاه تعلق دارد. دانشکده‌ های این دانشگاه پیشرفته را در لیست زیر برای شما نگارش کرده ایم:

دانشکده علوم کامپیوتر دانشکده مهندسی برق
دانشکده حقوق دانشکده معماری
دانشکده مهندسی مکانیک دانشکده اقتصاد
دانشکده زبان و ادبیات آلمانی و انگلیسی دانشکده فلسفه
دانشکده علوم پزشکی و آزمایشگاهی دانشکده مهندسی شهرسازی

شرایط و ضوابط پذیرش در دانشگاه صنعتی درسدن

پذیرش در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه صنعتی درسدن آلمان نیازمند ارائه مجموعه ای از مدارک و اسناد و همچنین پذیرش در برخی مصاحبه ها و آزمون های ورودی است که در زیر مختصر به آن ها اشاره می کنیم:

 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی با ترجمه به زبان آلمانی
 • ارائه مدرک تسلط به زبان آلمانی توسط متقاضی
 • ارائه مدرک لیسانس برای حضور در دوره‌های کارشناسی ارشد با رعایت شرط حداقل نمره مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه درسدن آلمان
 • ارائه مدرک آیلتس زبان در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد با حداقل نمره ۵
 • ارائه مدرک آیلتس زبان در مقطع تحقیقاتی و دکترا با حداقل نمره ۷
 • کسب نمره قبولی در آزمون DHS-2 که این آزمون برای دانشجویان بین‌المللی می باشد که از کشور های خارجی برای تحصیل در دانشگاه های کشور آلمان درخواست می دهند و مربوط به گذراندن آزمون تسلط به زبان المانی است.

توانایی صحبت کردن به زبان آلمانی یک امتیاز برای متقاضیان ادامه تحصیل در آلمان محسوب می شود زیرا اکثر رشته‌ های تحصیلی در دانشگاه های این کشور یا به زبان انگلیسی ارائه نمی شوند یا تحصیل به زبان انگلیسی برای دانشجویان هزینه‌هایی در بر خواهد داشت.

هزینه زندگی و تحصیل در دانشگاه صنعتی درسدن آلمان

اگر شما متقاضی ادامه تحصیل در دانشگاه درسدن کشور آلمان هستید باید به شما مژده بدهیم که هزینه تحصیل در این دانشگاه برتر کشور آلمان رایگان است و تنها هزینه هایی که شما باید به صورت ماهانه پرداخت کنید مربوط به هزینه های زندگی از جمله حمل و نقل، غذا، لباس و هزینه‌های مربوط به اجاره مسکن است. اگر شما ساکن شهر درسدن آلمان هستید حدود ۲۵۰ یورو در هر ترم باید برای هزینه های حمل و نقل عمومی و تاکسی اختصاص دهید. درباره هزینه مسکن باید بگوییم به نسبت اقامتگاهی که برای خود انتخاب می‌کنید به طور میانگین باید ماهانه ۱۵۰ الی ۳۵۰ یورو در کشور آلمان و در شهر درسدن برای اقامت خود اختصاص دهید.

به طور کلی متوسط هزینه زندگی در کشور آلمان ماهانه بین ۶۰۰ تا ۶۰۰ یورو متغیر است که اگر شما یک زندگی ساده دانشجویی داشته باشید می توانید با استفاده از گزینه کار ضمن تحصیل در هفته ۲۰ الی ۳۰ ساعت به کار بپردازید که با توجه به میزان حقوق های دریافتی در کشور آلمان می توانید بخشی از هزینه های خود از جمله هزینه های خوراک و حمل و نقل را به راحتی پوشش دهید. توجه داشته باشید که اگر شما ساکن شهرهای اصلی کشور آلمان مثل برلین یا کلن باشید هزینه زندگی به نسبت سایر شهر ها بالاتر خواهد رفت.

منبع سفیران سروش سعادت

در پایان اگر نیاز به مشاوره تخصصی دارید با ما تماس بگیرید
لینک رزرو مشاوره تلفنی

🔹پیج کاری : @omid.Ahangarani
🔹پیج لایف استایل : @omidahangarani
🔹وبسایت : Ahangarni.com
🔹کانال یوتوب : https://bit.ly/34CoDJ6
🔹کانال تلگرام : @omidahangarani

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top