شرایط تحصیل در دانشگاه صنعتی دارمشتات آلمان

دانشگاه صنعتی دارمشتات (technische universität Darmstadt) یک دانشگاه تحقیقاتی در شهر دارمشتات آلمان است که در سال ۱۸۷۷ تاسیس شد. این دانشگاه اولین دانشگاه در سطح جهانی است که گروه مهندسی برق را دایر کرد. پردیس اصلی این دانشگاه در داخل شهر دارمشتات و پردیس دیگر که لیشوایس (Lichtwiese) نام دارد در حاشیه ی شهر واقع شده اند. دانشگاه دارمشتات حدود ۲۶۳۰۰ نفر دانشجو دارد که حدود ۸۰۰۰ نفر از آن ها دانشجوی بین المللی از سراسر دنیا هستند.

رنکینگ دانشگاه صنعتی دارمشتات آلمان

ویژگی های برجسته این دانشگاه عبارت اند از:

  • نوع دانشگاه: دولتی
  • سال تاسیس: ۱۸۷۷
  • تعداد دانشجویان:  بیش از ۲۵۰۰۰
  • موقعیت :دارمشتات- آلمان
  • وبگاه: www.tu-darmstadt.de

این دانشگاه همچنین عضو انجمن TU9 می باشد که متشکل از ۹ دانشگاه فنی در آلمان نیز هست و از نظر بودجه فنی این دانشگاه در رشته هایی مانند: برق. بیوانفورماتیک، در مقام چهارم نیز قرار دارد.

دانشگاه صنعتی دارمشتات رتبه ۲۹ در کشور آلمان ۲۰۱۶ و رتبه ۳۲۴ جهانی در سال ۲۰۱۶ را دارا می باشد، همچنین این دانشگاه رتبه ۲۵۰ جهانی در سال ۲۰۱۷ و رتبه ۱۰۰ جهانی در زمینه مهندسی و تکنولوژی را کسب نموده است. از دانشکده های این دانشگاه عبارتند از:

دانشکده معماری دانشکده مهندسی راه و ساختمان و زمین شناسی
دانشکده زیست شناسی دانشکده مهندسی برق و فناوری اطلاعات
دانشکده علوم شیمی دانشکده تاریخ و علوم اجتماعی
دانشکده مهندسی برق و فناوری اطلاعات دانشکده کامپیوتر
دانشکده علوم انسانی دانشکده علوم زمین شناسی و جامدات
دانشکده مهندسی مکانیک دانشکده حقوق و علوم اقتصادی
دانشکده ریاضیات دانشکده فیزیک

شهریه تحصیل در دانشگاه صنعتی دارمشتات

شهریه تحصیل در دانشگاه دارمشتات به ازای هر ترم مبلغ ۲۶۶ € (یورو) است و ممکن است تا سقف ۲۹۶ € (یورو) نیز افزایش پیدا کند. دانشجویان مهمان این دانشگاه شهریه ای برای تحصیل در دانشگاه پرداخت نمی کنند. دانشگاه دارمشتات کمک هزینه ای را برای دانشجویان در نظر نمی گیرد، اما دانشجویان می توانند از بورسیه های بین المللی آلمان مانند DAAD استفاده کنند. به منظور استفاده از این بورسیه ها باید قبل از ثبت نام در دانشگاه برای ثبت نام بورسیه ها اقدام کنند.

کمک هزینه DAAD :(Deutscher Akademischer Austauschdienst): DAAD توسط وزارت آموزش و پرورش آلمان حمایت می شود. این شرکت بورسیه های مختلفی را به طیف وسیعی از کشورهای سراسر جهان، شامل اکثر کشورهای انگلیسی زبان ارائه می کند. کمک هزینه تحصیلی ترمیک بر اساس کشور محل تحصیل دانشجویان، دانشگاه مبلغی بین ۲۲.۰۰۰ تا ۷۸.۰۰۰ € (یورو) را برای پوشش هزینه های تحصیلی در نظر می گیرد. کمک هزینه های کوتاه مدت برای فارغ التحصیلی: دانشجویانی که قصد انجام پایان نامه در خارج از کشور را دارند مجاز به استفاده از این کمک هزینه هستند. هدف اقامت در خارج از کشور تحقیق روی پایان نامه است.

اقامتگاه های دانشگاه صنعتی دارمشتات

دانشگاه دارمشتات اقامتگاه های متنوعی را برای دانشجویان در نظر گرفته است که مجموع ظرفیت اقامتگاه ها حدودا ۲۵۷۰ نفر است. اتاق های ۱ نفره و اتاق هایی مخصوص زوج ها به همراه فرزندان با اثاثیه ی کامل و مجهز، قیمت اجاره ی این اتاق ها بین ۲۰۵ تا ۴۰۴ € (یورو) بر اساس امکانات متغیر است. سایر اقامتگاه ها نیز با اتاق های یک و چند نفره و مبلغ اجاره ۲۰۰ تا ۴۰۰ € (یورو) آماده پذیرش دانشجویان هستند.

 

منبع سفیران سروش سعادت

🔹پیج کاری : @omid.Ahangarani

🔹پیج لایف استایل : @omidahangarani

🔹وبسایت : Ahangarni.com

🔹کانال یوتوب : https://bit.ly/34CoDJ6

در پایان اگر نیاز به مشاوره تخصصی دارید با ما تماس بگیرید لینک رزرو مشاوره تلفنی

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top