شرایط تحصیل در دانشگاه دورتموند

دانشگاه دورتموند آلمان (TU Dortmund University) در سال ۱۹۶۸ در شهر دورتموند آلمان تاسیس شده است که جزء یکی از بهترین دانشگاه های آلمان است. این دانشگاه دارای ۱۶ دانشکده، ۶۲۰۰ کارمند و بیش از ۳۴۲۰۰ دانشجو می باشد که ۳۲۰۰ ‌نفر از آنها دانشجویان بین المللی از ۱۰۰ کشور جهان هستند. این دانشگاه در زمینه های مهندسی تولید، مهندسی برق و پژوهش های آموزشی مشهور است. این دانشگاه با دانشگاهای کشور آمریکا، چین و روسیه مشارکت علمی دارد.

رنکینگ و دانشکده های دانشگاه دورتموند آلمان

ویژگی های برجسته این دانشگاه عبارت اند از:

آیتم شرح
سال تاسیس ۱۹۸۶
نوع دانشگاه دولتی
مکان دورتموند-آلمان
تعداد دانشجو ۳۴۰۰۰
وبگاه www.uni-dortmund.de

این دانشگاه بیشتر در رشته های فنی مهندسی و علوم ریاضی فعال می باشد، رتبه ۶۰۰-۵۵۰ جهان در سیستم رتبه بندی QS 2016 را به خود اختصاص داده است. رتبه ۳۵۰-۳۰۰ ام جهان در سیستم رتبه بندی آموزش عالی تایمز THE 2017، رتبه ۳۹ ام جهان در بین دانشگاه های زیر ۵۰ سال در سیستم رتبه بندی آموزش عالی تایمز در سال ۲۰۱۶ را نیز به خود اختصاص داده است. دانشکده های دانشگاه دورتموند متناسب با شرایط هر شخص مدارکی را تقاضا می نمایند که شما برای اخذ پذیرش از این دانشکه ها باید مدارک لازم را ارائه دهید و شرایط کامل را احراز نمائید. از جمله این دانشکده ها شامل دانشکده های ذیل می باشد:

 • دانشکده ریاضی
 • دانشکده فیزیک
 • دانشکده شیمی و زیست شناسی شیمی
 • دانشکده علوم کامپیوتر
 • دانشکده آمار
 • دانشکده بیوشیمی و مهندسی شیمی
 • دانشکده مهندسی مکانیک
 • دانشکده مهندسی برق و فناوری اطلاعات
 • دانشکده برنامه ریزی فضایی
 • دانشکده معماری و مهندسی عمران
 • دانشکده کسب و کار، اقتصاد و علوم اجتماعی
 • دانشکده آموزش و پرورش، روانشناسی و جامعه شناسی
 • علوم توانبخشی
 • دانشکده علوم انسانی و الهیات
 • دانشکده مطالعات فرهنگی
 • هنر و علوم ورزشی

شرایط لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه دورتموند آلمان

مدارکی را که شما باید ارائه دهید بسته به شرایط و رشته تحصیلی شما متفاوت است ولی به صورت کلی شامل مدارک دوره متوسطه، مدرک Abitur آلمان (دانشجویان بین المللی که گواهی آلمان برای ورود به دانشگاه (Abitur) را ندارد، نیاز است در Akademisches Auslandsamt  دانشگاه دورتموند اپلای شوند.) اکثر دوره ها در این دانشگاه به زبان آلمانی تدریس می شود.

ازه زمانی و هزینه تحصیل در دانشگاه دورتموند آلمان

آخرین مهلت اپلای در ترم زمستان دانشگاه دورتموند ۱۵ جولای هر سال می باشد. آخرین مهلت اپلای در ترم تابستان دانشگاه دورتموند ۱۵ ژانویه هر سال می باشد. دانشگاه دوتموند هزینه ای بابت شهریه دریافت نمی کند. فقط یک هزینه ۲۶۰ € قبل از شروع هر ترم برای خدمات دانشجویی، حمل و نقل و… باید پرداخت شود.

دانشگاه TU دورتموند کمک هزینه تحصیلی فارغ التحصیلی به دانشجویان بین المللی چند بار در سال، ارائه می دهد. بورس فارغ التحصیلی DAAD STIBET که این کمک هزینه تحصیلی تنها، به دانشجویانی که پایان نامه خود را ثبت نام کرده اند و نیاز مالی دارند ارائه شده می شود. بورس تحصیلی آکادمیک آلمان (DAAD) که بورس تحصیلی DAAD شامل تمام برنامه های ارائه شده توسط DAAD و همچنین دیگر سازمان های حمایت از دانشجویان خارجی، دانشگاهیان و پژوهشگران که به دنبال منابع مالی برای تکمیل تحصیل خود و یا تحقیقاتی در آلمان هستند، می شود.

بورس تحصیلی بنیاد MartinSchmeißer که این بورس تحصیلی به دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، که نیاز به حمایت مالی برای تکمیل پایان نامه دارند و یا دانشجویانی که تحقیقات کوتاه مدت در خارج از کشور برای انجام پایان نامه دارند، مبلغ ۱۵۰۰ € ارائه می کند. مهلت اپلای این بورسیه از ۱۵ فوریه تا ۳۰ سپتامبر هر سال می باشد و مدت تحقیقات دانشجویان خارج از کشور باید حد اقل دو ماه باشد.

صندوق بورسیه DAAD STIBET Matching که یک بار در سال، در طول ماه های سپتامبر و اکتبر در دانشگاه دورتموند درخواست دانشجویان بین المللی را برای بورسیه DAAD STIPET III می پذیرد. این بورسیه به دانشجویانی که نیاز به کمک مالی دارند و یک شرکت مالی از آنها حمایت کند، تعلق می گیرد. که هزینه ها بین شرکت و صندوق بورسیه DAAD تقسیم خواهد شد.

وضعیت مسکن در دانشگاه دورتموند آلمان

Studentenwohnheime (متوسط اجاره ماهیانه  ۲۴۰ €) خوابگاهای دانشجویی دانشگاه که حدود ۴۰ ٪ از دانشجویان بین المللی در آن ساکن هستند. این خوابگاها شامل آپارتمان و یا اتاق با آپارتمان مشترک است. Wohngemeinschaften: (متوسط اجاره ماهیانه: ۲۸۰ €) که در این اقامتگاه، دانشجویان در حمام، آشپزخانه و… با دیگر دانشجویان شریک هستند. هزینه های آب، برق و… نیز بین دانشجویان تقسیم می شود. Wohnung: (متوسط اجاره ماهیانه ۳۵۷ €) که این اقامتگاه برای دانشجویانی که می خواهند در آپارتمان مستقل زندگی کنند مناسب است.

منبع سفیران سروش سعادت

در پایان اگر نیاز به مشاوره تخصصی دارید با ما تماس بگیرید
لینک رزرو مشاوره تلفنی

🔹پیج کاری : @omid.Ahangarani
🔹پیج لایف استایل : @omidahangarani
🔹وبسایت : Ahangarni.com
🔹کانال یوتوب : https://bit.ly/34CoDJ6
🔹کانال تلگرام : @omidahangaraniLeave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top