شرایط تحصیل دانشگاه برمن آلمان

دانشگاه برمن آلمان (Universitat Berman) در شمال کشور آلمان در شهر برمن واقع شده است که این شهر به نام شهر علم در آلمان شناخته شده است. این دانشگاه یکی از دانشگاه های جوان کشور آلمان محسوب می شود و در سال ۱۹۷۱ تاسیس شده است. ۲۳۰۰۰ نفر در این دانشگاه به عنوان دانشجو، استاد، پژوهشگر و کارمند فعالیت می کنند که از این تعداد ۲۰۰۰ نفر آنها دانشجویان بین المللی از ۱۲۰ کشور جهان هستند. این دانشگاه در رشته های مهندسی، علوم انسانی و علوم اجتماعی و علوم طبیعی مشهور است. همچنین  این دانشگاه با بیش از ۶۰۰ دانشگاه جهانی و ۴۰۰ شرکت، مشارکت می کند.

رنکینگ و دانشکده های دانشگاه برمن آلمان

ویژگی های برجسته این دانشگاه عبارت اند از:

آیتم  شرح
نوع دانشگاه عمومی
تاسیس ۱۹۷۱
تعداد دانشجویان ۱۸,۸۸۴
مکان برمن-آلمان
رئیس دانشگاه ویلفرد مولر
وبگاه www.uni-bremen.de

این دانشگاه در ۸۰ رشته تحصیلی فعال می باشد و بیشتر دربر گیرنده رشته های علوم پایه و مهندسی ها می باشد و همچنین بیش از ۱۵۰۰ محقق در آلمان از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند. رتبه ۴۵۰ – ۴۴۰ جهان در سیستم رتبه بندی QS 2016 را به خود اختصاص داده است. همچنین رتبه ۳۵۰ – ۳۰۰ ام جهان در سیستم رتبه بندی آموزش عالی تایمز THE 2017، رتبه ۳۳ در بین دانشگاه های آلمان، رتبه ۵۰۰ – ۴۵۰ ام در سیستم رتبه بندی شانگ های ARWU، رتبه ۱۰۰ ام جهان در بین دانشگاه های زیر ۵۰ سال در سیستم رتبه بندی آموزش عالی تایمزTHE 2017 را نیز به خود اختصاص داده است. برای پذیرش در این دانشگاه و امکان تحصیل در آلمان باید شرایط لازم را احراز نمائید و این شرایط بسته به مدارک تحصیلی و رشته تحصیلی شما متفاوت است.

این دانشگاه دارای دانشکده هایی می باشد که هر دانشکده مختص یک رشته است و شما قبل از هر اقدامی باید دانشکده های این این دانشگاه را بررسی نمائید و متناسب با رشته تحصیلی خود درخواست پذیرش خود را به دانشکده ارسال نمائید. دانشکده های دانشگاه برمن شامل دانشکده های زیر می باشد:

 • دانشکده فیزیک و مهندسی برق
 • دانشکده زیست شناسی و شیمی
 • دانشکده ریاضیات و علوم کامپیوتر
 • دانشکده مهندسی تولید و مهندسی مکانیک
 • دانشکده زمین شناسی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده اقتصاد و بازرگانی
 • دانشکده علوم اجتماعی
 • دانشکده مطالعات فرهنگی
 • دانشکده زبان و مطالعات ادبی
 • دانشکده علوم انسانی و سلامت
 • دانشکده علوم تربیتی

شرایط لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه برمن

مدارکی که شما باید ارائه دهید بسته به شرایط و رشته تحصیلی شما متفاوت است ولی به صورت کلی مدارکی را که باید ارائه دهید شامل مدارک دوره متوسطه، مدرک ابیتور Abitur آلمان و یا مدارک آموزش عالی خارجی معادل با آن می باشد. دانشجویانی که مدارک دوره متوسطه آنها معادل مدرک مورد پذیرش کشور آلمان نباشد باید در آزمون Feststellungsprüfung دوره یک ساله Studienkolleg شرکت نمایند.

دوره های آموزشی این دانشگاه در مقطع کارشناسی عمدتا به زبان آلمانی می باشد. دانشجویان برای پذیرش در این دانشگاه باید یکی از مدارک TestDaf با نمره ۴۴ یا ۱۶ امتیاز، آزمون DSH (سطح ۲ یا ۳)، آزمون سنجش (Studienkolleg)، آزمون ZOP، KDS، GDS از موسسه گوته، گواهینامه telc Deutsch C1 Hochschule، گواهی Zertifikat C1 , C2 از موسسه گوته، گواهی Sprachdiplom KMK – را ارائه دهند. بازه زمانی جهت اخذ پذیرش در دانشگاه برمن آلمان و آخرین مهلت اپلای در ترم زمستان دانشگاه برمن ۱۵ جولای در هر سال و آخرین مهلت اپلای در ترم تابستان دانشگاه برمن ۱۵ ژانویه هر سال می باشد.

هزینه های دانشجویان بین المللی دانشگاه برمن

دانشگاه برمن هزینه ای بابت شهریه دریافت نمی کند. فقط یک هزینه ۲۸۲.۷۶ € قبل از شروع هر ترم برای خدمات دانشجویی، حمل و نقل و… باید پرداخت شود. هزینه غذا در هر ماه حدود ۲۰۰ € و اجاره مسکن حدود ۳۰۰ € در هر ماه است. این دانشگاه برنامه های خاص بورس تحصیلی برای دانشجویان کارشناسی ارشد و کارشناسی به منظور کمک به دانشجویان با استعداد بالا، ارائه می کند. بورس تحصیلی PROMOS که  این کمک هزینه تحصیلی به مبلغ ۳۰۰ € در ماه و یا حد اکثر ۵۰۰ € به دانشجویان تعلق می گیرد، برای دانشجویان معلول این مبلغ تا ۱۰۰۰۰ € افزایش می یابد.

بورسیه DAAD که این کمک هزینه تحصیلی به مدت ۴ ماه در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به دانشجویانی که علاقه مند به تحصیل در یکی از دانشگاه های ایالت متحده امریکا هستند تعلق می گیرد. مهلت این بورسیه از یکم ژانویه هر سال تا ۳۱ دسامبر است. علاوه براین ۴ ماه، یک کمک هزینه تحصیلی به مبلغ ۵۰۰ € به دانشجویان تعلق می گیرد.

بورسیه تحصیلی فولبرایت که کمیسیون فولبرایت سالانه سفر و بورس های محدود برای مطالعات خارج از کشور به دانشجویان به مدت حداقل یکسال تحصیلی در یکی از دانشگاه ایالت متحده امریکا ارائه می دهد. این بورسیه تحصیلی شامل هزینه های تحصیلی شهریه کالج آمریکا است و به دانشجویانی که عملکرد عالی دارند تعلق می گیرد. کمک هزینه سفر برای یک یا دو ترم نیز پرداخت خواهد شد.

وضعیت مسکن دانشگاه برمن آلمان

خوابگاه Bremer Ökumenisches Wohnheim (نرخ اجاره ماهیانه: به طور متوسط ۲۸ €) که اتاق های این خوابگاه در حدود ۱۰ متر مربع و به صورت مبله هستند. فاصله این خوابگاه تا دانشگاه برمن در حدود ۵ کیلومتر است و ۷۲ اتاق دارد. پردیس ویوا در شهر برمن (نرخ اجاره ماهیانه ۳۷۰ €) هزینه آب، برق، گاز و… برای هر دانشجو حدود ۱۰۳ € در ماه است. این پردیس شامل ۳۲۰ آپارتمان تک اتاقه است. همچنین دارای امکانات حمام، اتاق های مبله و… می باشد و اتاق ها دراندازه ۲۱ متر مربع هستند. این خوابگاه در داخل دانشگاه قرار دارد.

رزیدنت گالیله (نرخ اجاره ماهیانه :۳۹۵ تا ۴۰۵ € در هر ماه، بیعانه ۷۰۰ € برای هر کلید) که دارای ۱۶ تالار اقامتی و فضای پارکینگ با خودرو اجاره ای می باشد. تمام اتاق ها مبله هستند و فاصله این خوابگاه تا مرکز شهر فقط چند دقیقه با اتوبوس است. خوابگاه Studentenwerk  (نرخ اجاره ماهیانه ۲۰۰ تا ۲۸۳ € در هر ماه) که ۱۷۸۶ مکان در ۱۲ آپارتمان مسکونی برای دانشجویان در دسترس می باشد، اتاق ها مبله هستند. آپارتمان ها تک خوابه، دو خوابه، سه خوابه و یا چهار خوابه هستند و برای زوج ها و یا خوانواده ها نیز در نظر گرفته شده است.

 

منبع سفیران سروش سعادت

🔹پیج کاری : @omid.Ahangarani

🔹پیج لایف استایل : @omidahangarani

🔹وبسایت : Ahangarni.com

🔹کانال یوتوب : https://bit.ly/34CoDJ6

در پایان اگر نیاز به مشاوره تخصصی دارید با ما تماس بگیرید لینک رزرو مشاوره تلفنی

 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top