شرایط تحصیل دانشگاه بایروت آلمان

دانشگاه بایروت Universität Bayreuth یک دانشگاه تحقیقاتی واقع در شهر بایروت کشور آلمان است که این دانشگاه از اعتبار بالایی برخوردار است. این دانشگاه در سال ۱۹۷۵ به عنوان یک کالج با هدف همکاری های بین المللی تاسیس شد و به مرور زمان گسترش یافت. پردیس اصلی این دانشگاه که تنها پردیس بزرگ این دانشگاه است در مرکز شهر بایروت آلمان واقع شده است. این دانشگاه حدود ۱۴ هزار دانشجو دارد که ۳۰۰۰ نفر از این تعداد را دانشجویان بین المللی از سراسر دنیا تشکیل می دهند. دانشگاه بایروت در میان ۱۰۰ دانشگاه جوان دنیا رتبه ۷۲ را به خود اختصاص داده است.

رنکینگ و دانشکده های دانشگاه بایروت آلمان

ویژگی برجسته این دانشگاه عبارت اند از:

  • نوع دانشگاه: دولتی
  • سال تاسیس: ۱۹۷۵
  • تعداد دانشجویان: ۱۳,۴۹۷
  • محل: بایرن-آلمان
  • وبگاه uni-bayreuth.de

این دانشگاه چندین دوره بین رشته ای از قبیل فلسفه و اقتصاد، اکولوژی تغییر جهانی، مطالعات تئاتر و رسانه و اقتصاد بهداشت را ارائه می دهد. رتبه ۷۲ در میان دانشگاه هایی جوان در سال ۲۰۱۳، رتبه ۲۵۱ جهانی در سال ۲۰۱۷، رتبه ۳۵ در میان دانشگاه هایی جوان در سال ۲۰۱۶، یکی از ۳۰ دانشگاه برتر آلمان در سال ۲۰۱۶ را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه دارای دانشکده های بسیاری است که بسته به رشته تحصیلی می توان دانشکده مورد نظر خود را از لیست دانشکده های موجود انتخاب نمود. این دانشکده ها شامل:

دانشکده ریاضیات، فیزیک و علوم کامپیوتر دانشکده زیست شناسی، شیمی و علوم زمین شناسی
دانشکده حقوق، تجارت و اقتصاد دانشکده زبان ها و ادبیات
دانشکده مطالعات فرهنگی دانشکده علوم مهندسی

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه بایروت آلمان

بسته به شرایط دانشحویان، مدارکی را که باید ارائه نمود، متفاوت است ولی به صورت کلی این مدارک شامل موارد زیر است.

  • ارائه آخرین مدارک تحصیلی
  • گواهی تائیدیه زبان خارجی
  • مدرک لیسانس به همراه مدرک قبولی سال آخر تحصیلی
  • ارائه گواهی دال بر نمره زبان مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه بایروت آلمان

در مواردی شما می توانید مدرک زبان انگلیسی را نیز برای ادامه تحصیل در این کشور ادامه دهند که برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی نمره آیلتس ۶، کارشناسی ارشد ۶.۵ و دکترا آیلتس ۷ مورد نیاز است. نمره آلمانی مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه بایروت آلمان در آزمون (DaF deutsch as a foreign language) حداقل نمره ۴ در هر ۴ بخش یا کسب نمره قبولی در آزمون DHS-2 مورد نیاز است. مدرک قبولی آزمون گوته و کسب level B 2 در آزمون DSD II برای دانشگاه های کشور آلمان و تحصیل در آلمان قابل قبول است. ددلاین اپلای در دانشگاه بایروت آلمان در ترم تابستان ۲۵ اکتبر تا ۱۵ ژانویه هر سال و ترم زمستان ۱ اکتبر هر سال تا ۳۱ مارس هر سال می باشد.

هزینه های تحصیل دانشجویان دانشگاه بایروت آلمان

هزینه شهریه در دانشگاه بایروت مبلغ ۳۹۰۰ € (یورو) به ازای هر ترم است. این مبلغ هزینه های جانبی مثل حمل و نقل، هزینه کتاب خانه، استفاده از اینترنت و … را نیز پوشش می دهد. کمک هزینه های مقطع دکتری دانشگاه بایروت ۱۲ سازمان مختلف در آلمان برای تامین بورسیه برای داوطلبان دوره دکتری در دانشگاه های آلمان شامل دانشگاه بایروت فعالیت می کنند. این بورسیه ها شامل کمک هزینه های تحصیلی، کمک هزینه حمل و نقل و… می شوند. مبلغ این کمک هزینه ها حدود ۳۰۰۰  € (یورو) است، همچنین ۴۶۰ € (یورو) برای تحقیقات دانشجویان LLM و ۹۲۰ € (یورو) برای تحقیقات دانشجویان دوره دکتری در نظر گرفته شده است.

برای تامین هزینه ها در کشور آلمان کمک هزینه های متعددی وجود دارد که مهم ترین آن ها DAAD است. استفاده از DAAD یکی از بهترین و ساده ترین راه ها برای اخذ بورسیه است. DAAD توسط وزارت آموزش و پرورش آلمان حمایت می شود. این شرکت بورسیه های مختلفی را به طیف وسیعی از کشورهای سراسر جهان، شامل اکثر کشورهای انگلیسی زبان ارائه می کند. این سازمان بیش از ۸۰ کمک هزینه برای تحصیل در حوزه اقتصاد دارد.

اقامتگاه های دانشگاه بایروت

مهمترین سازمان تامین کننده اقامتگاه ها برای دانشجویان دانشگاه بایروت سازمان SWO دانشگاه است. اقامتگاه های SWO که هزینه اجاره خوابگاه های عمومی SWO برابر ۲۲۰ € (یورو) در ماه و مبلغ بیعانه از ۱۶۰ تا ۳۵۰ € (یورو) است. اتاق های یک و چند خوابه با سالن عمومی، آشپزخانه و سرویس بهداشتی مشترک و امکانات کامل را داراست. آپارتمان های Alfred Delp که این آپارتمان های شخصی با امکانات کامل، هزینه هر ماه اجاره این آپارتمان ها معادل ۲۵۰ € (یورو) و مبلغ بیعانه ۴۸۰ € (یورو) است.

اقامتگاه های دیگری نیز وجود دارند، اتاق های ۱ و ۲ نفره به همراه امکانات کامل که اجاره هر ماه اتاق های ۱ نفره به طور متوسط ۲۹۵ تا ۳۵۰ € (یورو) و هزینه بیعانه ۶۰۰ تا ۸۰۰ € (یورو) است. اتاق های ۲ نفره ۲۵۰ تا ۳۵۰ € (یورو) اجاره هر ماه و مبلغ ۱۵۰۰ € (یورو) به عنوان بیعانه است. هزینه اجاره آپارتمان های شخصی با سرویس بهداشتی مشترک نیز به طور میانگین بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ € (یورو) در ماه است.

منبع سفیران سروش سعادت

🔹پیج کاری : @omid.Ahangarani

🔹پیج لایف استایل : @omidahangarani

🔹وبسایت : Ahangarni.com

🔹کانال یوتوب : https://bit.ly/34CoDJ6

در پایان اگر نیاز به مشاوره تخصصی دارید با ما تماس بگیرید لینک رزرو مشاوره تلفنی

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top