شرایط تحصیل در دانشگاه اولم

دانشگاه اولم universität Ulm در سال ۱۹۶۷ در شهر اولم کشور آلمان تاسیس شد. این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه های جوان کشور آلمان محسوب می شود. دانشگاه اولم حدود ۱۱۰۰۰ دانشجو دارد که از این تعداد حدود ۱۵۰۰ نفر دانشجوی بین المللی از سراسر دنیا هستند. پردیس اصلی این دانشگاه در مرکز شهر اولم قرار دارد و دیگر پردیس بزرگ آن در شمال شهر واقع شده است. این دانشگاه در رشته های علوم طبیعی، ریاضیات و کامپیوتر جزو برترین دانشگاه های آلمان است.

رنکینگ دانشگاه اولم آلمان

ویژگی های برجسته این دانشگاه عبارت اند از:

آیتم شرح
شعار Sciendi-Docendo-Curandi
سال تاسیس ۱۹۶۷
نوع دانشگاه دولتی
مکان دانشگاه اولم-وورتمبرگ، آلمان
رئیس دانشگاه میشاییل وبر
تعداد دانشجو ۱۰,۷۴۷
وبگاه www.uni-ulm.de

این دانشگاه در رشته هایی مانند پزشکی، علوم طبیعی، مهندسی و علوم پایه فعال می باشد و یکی از جدید تری و نو ترین دانشگاه آلمان می باشد و این دانشگاه همچنین دارای پردیس می باشد که در شمال شهر بر روی تپه واقع شده است. دانشگاه اولم آلمان دومین دانشگاه برتر آلمان در زمینه ریاضیات و ۱۳۵مین دانشگاه برتر دنیا در سال ۲۰۱۷ می باشد. همچنین این دانشگاه یکی از ۲۰ دانشگاه برتر کشور آلمان و رتبه  ۲۷مین دانشگاه برتر اروپا در سال ۲۰۱۲ را کسب نموده است. از دانشکده های این دانشگاه عبارتند از:

  • دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتر
  • دانشکده ریاضیات و اقتصاد
  • دانشکده علوم طبیعی
  • دانشکده علوم پزشکی

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه اولم آلمان

برای اخذ پذیرش از این دانشگاه باید مدارک مورد نیاز را تهیه کرده و به دانشگاه ارائه نماییم. آگاهی از شرایط و مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش روند انجام کار را تسریع می بخشد. مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه اولم آلمان عبارتند از:

  • آخرین مدرک تحصیلی متقاضی (مدرک دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد)
  • مشخص نمودن رشته تحصیلی متقاضی
  • گواهی تائیدیه زبان خارجی (اگر رشته  مورد نظر شما انگلیسی محور است نیاز به تائیدیه زبان آلمانی نیست)

نمره زبان انگلیسی مورد نیاز برای اخذ پذیرش از اولم آلمان در مقطع کارشناسی آیلتس ۶ و در مقطع کارشناسی ارشد آیلتس ۶.۵ می باشد. دقت نمایید برای مقطع دکترا به آیلتس ۷ نیاز می باشد. نمره زبان آلمانی مورد نیاز برای اخذ پذیرش از این دانشگاه در دوره پیش دانشگاهی: گواهی قبولی آزمون سطح B2 طبق چارچوب متداول.

دوره دانشگاهی (همه مقاطع): گواهی قبولی آزمون سطح C1 طبق چارچوب متداول یا قبولی در آزمون TestDaF یا همان ( Test of German as a foreign language) با حداقل نمره ۴ در هر ۴ بخش آزمون. برای اخذ پذیرش در ترم تابستان باید از ۰۱/۰۱ تا ۰۳/۳۱ برای همه مقاطع اقدام گردد همچنین در ترم زمستان باید از ۰۱/۰۷ تا ۰۹/۳۰ در همه مقاطع درخواست های لازم ثبت شود.

شهریه تحصیل در اولم آلمان

دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه اولم شهریه ایی بابت تحصیلپرداخت نمی کنند، تنها مبلغ ۱۵۶€ در هر ترم به منظور تامین هزینه های جانبی از تمامی دانشجویان اخذ می گردد. هزینه زندگی در شهر اولم به طور متوسط ماهیانه ۵۰۰€ می باشد.

دانشگاه اولم بورسیه های متعددی را برای دانشجویان این دانشگاه در نظر گرفته است. بورسیه های فارغ التحصیلی که مختص دانشجوهای بین المللی است. دانشجویانی که روی پایان نامه خود کار می کنند و از لحاظ مالی نیازمند کمک هزینه هستند، به مدت یک ترم ماهانه ۲۵۰ تا ۳۰۰€ دریافت خواهند کرد. دانشجویان بین المللی مقطع دکتری پس از گذراندن دو ترم در این دانشگاه می توانند از بورسیه های مقطع دکتری بهره مند شوند. این بورسیه به مدت یک ترم و ماهانه ۲۵۰€ به دانشجویان واجد شرایط پرداخت می شود.

اقامتگاه و خوابگاه های دانشگاه اولم آلمان

دانشجویان این دانشگاه می توانند از هتل ها برای اقامت کوتاه مدت استفاده کنند، اجاره هتل ها حدودا بین ۲۰ تا ۱۰۰€ به ازای یک شب اقامت است. برای اقامت بلند مدت خوابگاه ها با شرایط متفاوت در دسترس هستند. اتاق های تک نفره، دو نفره و چهار نفره، امکانات کامل شامل اینترنت، استخر، سالن مطالعه و… . اجاره خوابگاه بسته به نوع اتاق بین ۲۰۰ تا ۳۰۰€ در ماه است.

منبع سفیران سروش سعادت

در پایان اگر نیاز به مشاوره تخصصی دارید با ما تماس بگیرید
لینک رزرو مشاوره تلفنی

🔹پیج کاری : @omid.Ahangarani
🔹پیج لایف استایل : @omidahangarani
🔹وبسایت : Ahangarni.com
🔹کانال یوتوب : https://bit.ly/34CoDJ6
🔹کانال تلگرام : @omidahangarani

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top