تحصیل فیزیوتراپی در آلمان

به طور کلی برای تحصیل فیزیوتراپی در آلمان باید دوره ی 3 ساله و در مجموع حدود 4500 ساعتی را تحصیل نمود که این تحصیل به صورت عملی و تئوری بوده و بعد از به پایان رسیدن این دوره باید در امتحان ایالتی شرکت کرده و نمره ی قبولی را به دست آورد. دانشجویان پس از اتمام این دوره ها و قبولی در آزمون ها، می توانند مجوز کار در بیمارستانها و کلینیک های درمانی را به دست آورده و فعالیت خود را آغاز کنند.

دانشجویان قبل از ورود به دانشگاه ها و مراکز آموزشی فیزیوتراپی در آلمان ابتدا باید دوره ی دبیرستان خود را به اتمام برسانند و با سلامت کامل و بدون داشتن پیشینه ی کیفری، کار خود را آغاز کنند. در آلمان حدود 250 دوره فیزیوتراپی ارائه می شود که برخی از آنها به بیمارستان های دانشگاه ها وابسته اند. همچنین دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری فیزیوتراپی هم در آلمان برگذار می شوند.

تحصیل در رشته ی فیزیوتراپی در کشور آلمان در دانشگاه های زیر امکان پذیر می باشد :

– دانشگاه staatlich anerkannte

– دانشگاه oth Regensburg

– دانشگاه kiel university

– دانشگاه  jena calau

– دانشگاه  Osnabrück University

– دانشگاه Baden-Wuerttemberg Cooperative State University

– دانشگاه Lübeck University

– دانشگاه Steinbeis University, Berlin

– دانشگاه Berlin IB University

دانشجویان پس از اتمام دوره  تحصیلی در رشته ی فیزیوتراپی، اقدامات پیشگیرانه فیزیوتراپی شامل ماساژ، تمرین تنفس، ترمو، را فرا گرفته و فارغ التحصیلانی که دارای مدرک دیپلم علمی دانشگاهی و بین المللی ازدانشگاه های المان هستند قادر خواهند بود استانداردهای مداخله ای را بالا برده و از روش های مبتنی بر شواهد استفاده کنند که بخشی از بهترین روش است. موقعیت های رهبری نیز برای شما باز است.

دامنه فعالیت های کاری آنها شامل عضلات، رباط ها و بیماری های مشترک است که شامل آسیب ها، بیماریها یا ناتوانیهای جسمی و حرکتی می شوند. علاوه بر این، به منظور جلوگیری از ضعف های موضعی و اختلال های حرکتی، که ممکن است مشکلات بهداشتی و فعالیتی ایجاد شود، می توانند به بیماران کمک کنند و آموزشهای لازم را به آنها بدهند.

همچنین فارغ التحصیلان رشته ی فیزیوتراپی می توانند در زمینه های زیر فعالیت کنند :

– اقدامات کاری خصوصی (به عنوان یک کارمند یا خود اشتغال)

– مراکز توانبخشی

– بیمارستان ها و درمانگاه ها

– فعالیت در بخش خصوصی

– باشگاه های ورزشی و کنفدراسیون ها

– دانشگاه های آموزشی و پژوهشی

منبع سفیران سروش سعادت

در پایان اگر نیاز به مشاوره تخصصی دارید با ما تماس بگیرید
لینک رزرو مشاوره تلفنی

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top