تجربه ی اجازه کار

ن به دلیل نوع اجازه کاری که داشتم (اجازه کار در تعطیلات ) مجبور به فسخ قرار داد شدم
! هرچی مصاحبه هم رفتم به دلیل اجازه کار ریجکت شدم!
بارها رفتم اداره مهاجرت و ازشون خواستم با توجه به اینکه سال دوم اقامتم هست و نیاز دارم بتونم کار کنم نامحدود ، اما در نهایت جواب این بود : قانون قانونه و اجازه کارت تغییری نمیکنه! (حتی با ثبت نام کالج و برگه ثبت نام دانشگاه! که هرچقدر هم اصرار میکردم که من دانشجو ام فرقی نکرد !(دقیقا سه بار من به خاطر تغییر اجازه کارم رفتم و چیزی عایدم نشد !
تا اینکه متوجه شدم بچه های کالج خودمون تونستن از اداره مهاجرت اجازه کار معمولی (دانشجویی) رو بگیرن !!
ایمیل نوشتمو به اداره مهاجرت اعتراض کردم که من دو ماه پیش اومدم و گفتین نمیشه اما چطور الان همکلاسی های من اجازه کار دانشجویی دارن؟ من اونروز هم خیلی تلاش کردم به مسئول پروندم (Sachbearbeiter) توضیح بدم که من دیگه کورس زبان نیستم و کالج فرق میکنه اما گویا اطلاعات در زمینه کالج کمه و ایشون نمیدونستن اصلا کالج چی هست!
در نهایت به من گفت بهت ترمین میدم واسه حدود دو ماه دیگه همزمان برات کارت اقامت جدید و اجازه کار جدید میدم. من اما نیاز فوری به اجازه کار دانشجویی داشتم.
نهایتا با نمونه اجازه کار همکلاسیم + اون قانون اجازه کار برای فوربغایتونگی ها + مکاتبه با auswärtiges Amt که نشونشون دادم یک ترمین زودتر بهم دادن و در نهایت هم بعد از کلی بحث تونستم اجازه کارم رو بگیرم. البته اینم باید بگم که به من گفتن باید ۱۸ یورو برای این اجازه کار بپردازم که خیلی باهاشون صحبت کردم تا راضی شدن هزینه‌ای پرداخت نکنم.
❗️در نهایت میخوام بگم ، قوانین رو پیگیری کنید ، اداره مهاجرت هیچ چیز ترسناکی نیست و اتفاقی براتون نمیفته وقتی کاملا اروم با سند و مدرک باهاشون بحث کنید ، مشکلاتتون رو بگید و ازشون تقاضای همکاری کنید.
حتی اگر دیدید با یک آفیسر یا با دونفر یا سه نفر به نتیجه نمیرسید با افراد دیگه ای برید صحبت کنید، مخصوصا اگر مسئول پروندتون اطلاعات کاملی نداشت بهشون بگین که با مافوقشون میخواین صحبت کنین.
❗️حقتون رو بگیرید ! از قوانین و حقوق مربوط بهتون اگاه باشید و دنبال حقتون باشید !

‼️پ.ن : یکی دیگه از همکلاسی‌های من هم به این روش تونست اجازه کارشو‌ بگیره. با همون ایمیل مکاتبه من. در حالیکه تا قبل از این هربار رفته بود به اونم میگفتن نمیشه و بهش اجازه کار نمیدن!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top