بیمه درمانی آلمان

چگونه در آلمان مناسب ترین بیمه را انتخاب کنیم ؟

کشور آلمان از اولین بنیان گذاران بیمه دولتی در دنیا می باشد. بیمه سلامت نه تنها برای تمامی ساکنان کشور آلمان ، بلکه برای تمامی توریست ها نیز یک اجبار محسوب می شود.
در حال حاضر حدود ۱۱۸ صندوق بیمه عمومی و بیش از ۵۰ شرکت  بیمه خصوصی در آلمان مشغول به کار هستند. حدود ده درصد از جمعیت کشور آلمان تحت پوشش بیمه های خصوصی هستند.

چه زمانی باید بیمه ی درمانی را منعقد کنم؟

بهترین زمان, وقتی است که نتیجه ی مثبت تقاضای ویزا ی شما از طریق سفارت اعلام میشود.

چرا پیشنهاد میکنید که قبل از ورود به آلمان بیمه ی درمانی خود در آلمان را منعقد کنم؟

شما اصولا برای دریافت ویزای خود از سفارت آلمان نیاز به ارائه ی بیمه نامه دارید. خبر خوب این که زمانی که قصد رفتن به سفارت برای دریافت ویزای خود را دارید, میتوانید به صورت آنلاین بیمه ی درمانی خود را در همین صفحه درخواست کنید. این کار ۳ سود مهم برای شما دارد:

۱. از گرفتن بیمه ی مسافرتی که عملا هیچ لزومی ندارد و فقط هزینه ی اضافی است خودداری می کنید.
۲. یکی از اصلی ترین مدارکی را که برای رفتن به اداره ی اقامت در آلمان نیاز دارید, از ابتدای ورود به آلمان همراه خود خواهید داشت و در هفته های اول اقامت خود که اصولا مقدار زیادی کار اداری برای شما ایجاد خواهد شد, کار بیمه را از قبل یکسره کرده اید.
۳. در صورت بروز هر اتفاقی, از روز اول تحت پوشش بیمه ی آلمانی هستید و نیاز به هیچ نگرانی برای رفتن به دکتر یا بیمارستان و پرداخت هزینه ها نخواهید داشت. بر خلاف بیمه های آلمانی, اگر با بیمه ی مسافرتی در آلمان نیاز به درمان پیدا کنید, تمام هزینه های درمانی را باید ابتدا پرداخت کنید و سپس تقاضای استرداد مبلغ پرداختی را به بیمه گذار صادر کننده ی بیمه ی مسافرتی خود ارایه دهید. 

چگونه میتوانم هزینه ی بیمه را پرداخت کنم؟

بر خلاف خیلی از کشورها, در آلمان در حین بستن قرارداد نیاز به پرداخت پول ندارید. بلکه برای شما قبضی صادر میشود که به شما مهلت پرداخت مبلغ مورد نظر اعلام میشود. برای شرکت های بیمه این مدت معمولا چند هفته پس از بستن قرارداد است. این به این معنی است که با تکمیل فرم بیمه, برای شما بیمه نامه به صورت اینترنتی صادر میشود و همینطور قبضی برای شما از طریق ایمیل ارسال میشود. با توجه به این که زمان آغاز پوشش بیمه ی شما از روز ورود شما به آلمان خواهد بود, شما چند هفته فرصت دارید تا مبلغ ماه اول بیمه ی خود را بعد از ورود به آلمان پرداخت کنید.

آیا میتوانم به این طریق بدون پرداخت پول بیمه نامه را به سفارت ارایه کنم و وارد آلمان شوم و سپس بیمه ی خود را فسخ کنم؟

طبق قانون آلمان ۱۴ روز فرصت دارید که قرارداد کالاهای مصرفی یا خدماتی را بدون ذکر دلیل فسخ کنید. قرارداد بیمه هم از این قانون مستثنا نیست. اما به شما اکیدا پیشنهاد میکنیم که این کار را نکنید. هرگز فراموش نکنید که بدون بیمه درمانی اگر در آلمان باشید, نه تنها مرتکب جرم شده اید, بلکه در صورت وقوع حادثه باید هزینه های گزافی را متحمل شوید و مهم تر این که تمدید ویزای شما دچار مشکلات جدی خواهد شد. 

شما میتوانید از طریق ما انواع بیمه هایی که در آلمان نیاز دارید را تهیه کنید.

خدماتی که ما به شما ارایه میدهیم شامل بیمه های زیر است.

بیمه مسافرتی یک هفته ای یا بیشتر جهت ارایه به سفارت

بیمه درمانی از لحظه ورود به آلمان برای دانشجویان و شاغلین از ماهانه ۳۳ یورو به بالا

بیمه پروژه ها برای کارافرینان و صاحبان انواع پروژه

https://youtu.be/52NHy9ge4h8در پایان اگر نیاز به مشاوره تخصصی دارید با ما تماس بگیرید
لینک رزرو مشاوره تلفنیLeave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top