بهترین شهر های آلمان برای مهاجرت

ا وجود فرهنگ سخت‌کوشی، غذاهای باورنکردنی، و قلعه‌های خیره‌کننده و معروف دنیا، زندگی در آلمان مطمئناً می‌تواند برای کسانی که به دنبال چیزی متفاوت هستند، جذاب باشد. اما پیش از رزرو خانه خود در آلمان، شما باید تصمیم بگیرید که می‌خواهید در کدام منطقه از این کشور زندگی کنید. با تفکر در مورد شیوه زندگی که می‌خواهید داشته باشید، حرفه‌ای که می‌خواهید دنبال کنید و میزان هزینه زندگی که مایل به پرداخت هستید، گزینه‌های بسیاری در دسترس شما خواهد بود.
در این مقاله، ما به برخی از بهترین مناطق برای زندگی در آلمان نگاهی می‌کنیم و به شما می‌گوییم که چرا ممکن است گزینه خوبی برای شما باشند. این بررسی شامل بهترین مناطق و شهرهایی است که افراد مهاجران اروپایی مایل به نقل‌مکان به آنجا هستند.

بهترین شهر آلمان برای زندگی ایرانیان : شهر دوسلدورف نسبت به برلین کمتر شناخته شده است ولی محبوبیت در حال رشدی بین مهاجران ایرانی دارد. نکته جالب توجه اینکه این شهر از نظر کیفیت زندگی و سطح کلی زیرساخت‌ها در رتبه ششم قرار دارد. با وجود صنایع بزرگ بانکی، شرکت‌های رسانه‌ای، شرکت‌ها و رستوران‌های بزرگ و چند ملیتی که همه فرصت‌های شغلی زیادی را ارائه می‌دهند، این شهر از منظر شغلی بسیار حرفه‌ای و قوی است. همچنین با توجه به فرهنگ بالا و روش زندگی افراد، تعداد زیادی موزه، بازار و رستوران در شهر وجود دارد.
اگر چه تعداد دقیق ایرانی ها در شهر دوسلدورف در دسترس نیست، ولی احتمالاً نسبت به شهرهایی مانند برلین، هامبورگ و مونیخ، مهاجران کمتری در این شهر پیدا خواهید کرد. گفته می‌شود که فرهنگی قوی در این شهر وجود دارد و بسیاری از افراد خدماتی حداقل تا حدودی زبان انگلیسی را می‌دانند.
علاوه بر این زندگی در این منطقه مقداری گران‌تر از شهرهای دیگر مانند برلین است. به عنوان مثال اجاره یک آپارتمان ۳ خوابه متوسط در مرکز شهر می‌تواند حدود ۱۷۰۰ یورو در ماه هزینه داشته باشد و قیمت ملک می‌تواند ۶۰۰۰ یورو به ازای هر متر مربع باشد.

هامبورگ دومین شهر بزرگ در آلمان و گزینه‌ای عالی برای زندگی مهاجران بریتانیایی است. اگر چه هامبورگ شهری بزرگ است، ساکنان آن کیفیت زندگی عالی دارند و فضای زندگی به ازای هر فرد از همه شهرهای بزرگ دیگر سراسر جهان بیشتر می‌باشد. رودخانه‌ها و کانال‌ها در محیط اطراف شهر عبور می‌کنند و بیش از ۲۰۰۰ پل برای عبور از آنها ساخته شده است. این منطقه دارای سطح بالایی از تنوع است که تجربیات مختلفی از معماری خیره‌کننده سنتی تا مناطقی جدید و پیشرفته را ارائه می‌دهد و زندگی شبانه و مکان‌های اجتماعی زیادی را برای شهروندان خود فراهم می‌کند.
یک فرهنگ قوی مهاجرتی در هامبورگ وجود دارد. اگر چه اکثریت افراد آلمانی در شهر تنها یک درک اولیه از زبان انگلیسی دارند و ترجیح می‌دهند در صورت امکان به آلمانی صحبت کنند، ولی انگلیسی به طور گسترده‌ای برای افراد قابل درک است.
اجاره خانه در شهر می‌تواند نسبتاً گران باشد. اگر بتوانید خانه‌ای بخرید، می‌تواند به میزان قابل توجهی ارزان‌تر از سایر نقاط کشور هزینه کنید. شما باید حدود ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ یورو در ماه برای اجاره یک خانه ۳ خوابه در مرکز شهر پیش‌بینی کنید، اما می‌توانید تقریباً با ۴۰۰۰ تا ۶۰۰۰ یورو برای هر متر مربع در مرکز شهر صاحب خانه شوید.

بهترین شهر آلمان برای زندگی ایرانیان : اگر شما زمانی که به خانه جدید خود در آلمان می‌آید، به دنبال یک گزینه آرام‌تر و آسوده‌تر هستید، نورمبرگ یک گزینه عالی است. منطقه باواریا تاریخی غنی دارد و گزینه‌ای مناسب برای کسانی است که می‌خواهند بیشتر غذا و نوشیدنی‌های آلمانی به خصوص طعم آبجو باورنکردنی آن را تجربه کنند.
یک فرهنگ غنی از مهاجران و زبان انگلیسی و یک تجارت بزرگ گردشگری در این شهر وجود دارد، تا آنجا که شما با خیال راحت می‌توانید به زبان انگلیسی صحبت کنید. با این حال توصیه می‌شود حداقل برخی از اصول اولیه زبان آلمانی را یاد بگیرید که تلاش شما را نشان می‌دهد و امکان ایجاد ارتباط با افرادی ناآشنا به زبان انگلیسی را برای شما فراهم می‌کند.
زندگی در این شهر یکی از ارزان‌ترین مناطق کشور به حساب می‌آید. هزینه متوسط اجاره یک ملک ۳ خوابه حدود ۱۰۰۰ یورو در هر ماه است و خرید آن نیز حدود ۳۵۰۰ یورو در هر متر مربع هزینه به همراه دارد.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top