بهترین شهرهای دانشجویی آلمان

آلمان یکی از محبوب‌ترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان ایرانی است که باید قبل از اقدام به مهاجرت تحصیلی بهترین شهرهای دانشجویی آلمان را شناخت. هزینه تحصیل رایگان و بسیار پایین، سهولت دریافت ویزا و دانشگاه های برتر بین‌المللی، آلمان را به موقعیت ویژه‌ای برای تحصیل تبدیل ساخته است. هر یک از کلان شهرهای آلمان حداقل دارای یک دانشگاه برتر در رتبه جهانی هستند.

در مجموع ۱۵ دانشگاه از دانشگاه های آلمان در فهرست ۲۵۰ دانشگاه برتر جهان و بیش از ۳۱ دانشگاه آلمانی در فهرست ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند، واضح است که این امر باعث شده آلمان در زمره کشورهای سرآمد در آموزش عالی در جهان جای گیرد. به پاس همین شهرت، اخذ مدرک از یکی از دانشگاه های آلمان شانس شما را برای پیدا کردن شغل در سرتاسر دنیا به میزان چشمگیری افزایش می‌ دهد.

۶ برای انتخاب آلمان برای تحصیل

از دلایل انتخاب دانشجویان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. آلمان با بیش از ۴۰۹ موسسه آموزش عالی را در بر دارد، امکان انتخاب بیش از ۱۴ هزار و ۵۰۰ برنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد را برای هر دانشجو فراهم می کند.
  2. ۱۱ تا ز ۱۶ ایالت آلمان به هیچ وجه شهریه ای بابت تحصیل ندارند، در حالی که برخی ایالت ها حداکثر فقط ۵۰۰ یورو در سال از دانشجو دریافت می کنند.
  3.   دانشگاه های آلمان و کارکنان دانشگاهی حرفه ای آنها آموزش با کیفیت بالا و به روز را در زمینه های مهندسی، پزشکی، علوم و اقتصاد ارائه می دهند.
  4. هزینه زندگی به طور متوسط ​​حدود ۷۰۰-۸۰۰ یورو شامل اجاره، غذا ، حمل و نقل ، بیمه درمانی ، تلفن / اینترنت ، مطالعه و تفریحات اوقات فراغت است.
  5. امکانات تحصیلی زیادی برای دانشجویان بین المللی برای تأمین بودجه تحصیلات خود توسط ( خدمات تبادل دانشگاهی آلمان) و همچنین بسیاری از بنیادهای سیاسی و تجاری فراهم شده است.
  6. بسیاری از دانشگاه ها دوره های بین المللی را نیز به زبان انگلیسی ارائه می دهند،  بنابراین دانستن آلمانی برای تحصیل در آلمان الزامی نیست اما توصیه می شود.

بهترین شهرهای دانشجویی آلمان و مونیخ

مونیخ به واسطه جشنواره‌ های کم‌نظیر خود که هرساله در این شهر برگزار می‌ شود و تعداد زیادی گردشگر را به جذب خود می‌ کند، شهرتی جهانی پیدا کرده است. شهر مونیخ در قسمت جنوبی آلمان واقع شده است و به‌ عنوان یکی از بهترین شهرهای دنیا برای زندگی بشمار می‌آید. ۲ دانشگاه از معتبرترین دانشگاه های آلمان و جهان در این شهر قرار دارند: دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ (Ludwig Maximilians-Universität München) دارای رتبه ۶۰ جهانی  در سال ۲۰۱۷ و دانشگاه فنی مونیخ (Technische Universität München) دارای رتبه ۶۸ جهانی در سال ۲۰۱۷ را به خود اختصاص داده است.

مونیخ به‌ عنوان مرکز مالی مدرن، ممکن است کمی گران‌ تر از دیگر شهرهای دانشجویی آلمان باشد. در نظر داشته باشید که شما نیاز به صرف هیچ هزینه برای لذت بردن از مناظر و حومه باواریای زیبای این شهر ندارید. مونیخ دربردارنده تاریخ غنی آلمانی و از جمله شهرهای با قدمت تاریخی اروپاست و به یاد داشته باشید که بازدید از مونیخ بدون دیدن کاخ پادشاهی لودویگ کاری ناتمام است.

شهر هایدلبرگ (Heidelberg) در آلمان

با این‌که هایدلبرگ یکی از پر جمعیت‌ترین مناطق آلمان به شمار می‌رود، این شهر توانسته سبک و سیاق فرهنگ و زندگی زیبای روستایی خود را حفظ کند. هایدلبرگ به شمار بالای گردشگرانی که سالانه جذب می‌کند، شهرت دارد. همه‌ساله تعداد زیادی گردشگر از سرتاسر اروپا و دیگر کشورها برای بازدید از قلعه باستانی و نافه باستانی شهر که با سقف قرمز رنگ خود منظره چشم‌ نوازی را ایجاد کرده، به این شهر سفر می‌ کنند.

از هایدلبرگ به عنوان یکی از برترین شهرهای دانشجویی آلمان نام می‌برند، زیرا دانشگاه روپرشت کارلز هایدلبرگ (Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg) که در واقع قدیمی‌ترین دانشگاه آلمان است و در رتبه ۷۲ جهانی ابستاده، در این شهر قرار دارد. از افتخارات این دانشگاه مراوده و روابط علمی مستمر با بیش از ۵۰ برنده جایزه نوبل بوده، که ۱۰ تن از این شخصیت‌ها، از اعضای هیئت علمی دانشگاه هایدلبرگ بوده و یا هستند.

منبع سفیران سروش سعادت

در پایان اگر نیاز به مشاوره تخصصی دارید با ما تماس بگیرید
لینک رزرو مشاوره تلفنی

🔹پیج کاری : @omid.Ahangarani
🔹پیج لایف استایل : @omidahangarani
🔹وبسایت : Ahangarni.com
🔹کانال یوتوب : https://bit.ly/34CoDJ6
🔹کانال تلگرام : @omidahangarani

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top