بازار کار رشته پرستاری در آلمان

بازار کار رشته پرستاری در آلمان نیازمند پرسنل مراقبتهای درمانی است که این بدان معنا است که پرستاران خارجی از شانس بالایی برای اخذ ویزای کار برخوردار هستند. در حال حاضر، بیش از ۱ میلیون نفر در صنعت پرستاری آلمان مشغول به کار هستند، اما بنا به گفته دولت آلمان، این کشور با کمبود شدید پرستاران مواجه است. بنابراین، دولت آلمان برای جذب پرستاران خارجی صلاحیت دار و تسهیل روند مهاجرتی آنها برنامه های ویژه ای همانند ویزای جستجوی کار آلمان، ویزای کار آلمان و نیز بلوکارت آلمان را تدارک دیده است. برای شروع کار پرستاری در آلمان شما نیازمند مجوز کار پرستاری از سوی شوراهای پرستاری این کشور هستید. اما پیش نیاز این کار داشتن مدرک لیسانس معتبر و نیز پاسپورت معتبر بین المللی است. پس از اخذ مجوز کار و کسب صلاحیت کار در آلمان، شما برای ورو به این کشور و کار و زندگی در آلمان نیازمند اخذ ویزای کار یا بلوکارت آلمان هستید که شرط اصلی برای اخذ آن نیز داشتن پیشنهاد کاری می باشد.

قوانین بازار کار رشته پرستاری در آلمان

یکی از سوالات متداول در باب بازار کار رشته پرستاری در آلمان، شرایط کار به عنوان پرستار در این بازار است. شما برای انجام کار به عنوان پرستار ثبتی در آلمان، نیازمند گذراندن یک آزمون دولتی رسمی در رشته پرستاری هستید. در آلمان، بخش های مختلفی (مثلا Regierungsprasidium در ایالات بادن وورتمبرگ) مسئول ثبت پرستاران و صدور مجوز کار برای آنها می باشند. شما برای ثبت نام و اخذ مجوز کار پرستاری در آلمان نیازمند مدرک لیسانس در رشته مربوطه، مدارک هویتی و پاسپورت معتبر هستید. قوانین کار آلمان به پرستاران این کشور اجازه کار حداکثر ۸ ساعت در روز و ۴۸ ساعت در هفته را می دهد و تحت شرایط خاصی، هفته کاری در آلمان ممکن است تا ۶۰ ساعت هم گسترش یابد. به دلیل بار کاری سنگین پرستاران در کشور آلمان از سال ۲۰۰۶، اضافه کاری پرستاران تا ۱۰ الی ۲۰% تایم کاری روزمره مورد موافقت قرار گرفته است. بر اساس قوانین کار آلمان، کارفرماها در آلمان مسئول تهیه محیط کاری ایمن و سالم برای پرستاران می باشند. بر همین اساس، پرستاران ثبتی در این کشور دقیقا در سن ۶۷ سالگی بازنشسته می شوند. در آلمان، هزینه های تامین اجتماعی پرستاران به طور مساوی توسط کارفرما و کارمند (۱.۲۷۵%) پرداخت می شود و مابقی توسط دولت آلمان پرداخت می شود.

وضعیت بازار کار رشته پرستاری در آلمان ۲۰۱۹

پرستاری در کشور آلمان در سطوح مختلف مشاغل پرستاری حرفه ای و متخصص وجود دارد. پرستاران ثبتی آلمان Gesundheits- und Krankenpfleger نامیده می شوند. قبلا، عنوان رسمی برای پرستران در کشور آلمان Krankenschwester (پرستار زن) و Krankenpfleger (پرستار مرد) بود. در بیمارستان های آلمان معمولا پرستاران ثبتی و دانشجویان پرستاری حاضر هستند. پرستاران ثبتی در آلمان از بیماران مراقبت می کنند. کار این پرستاران شامل برنامه ریزی بر اساس نیازها و شرایط بیماران، تهیه گزارش وضعیت درباره بهبودی و شرایط فعلی بیمار می باشد. بنابراین، بار مراقبتی اصلی در آلمان بر دوش پرستاران ثبتی است. اما رضایت از شغل بین پرستاران در آلمان به علت بار کاری سنگین، درآمدهای پایین و جایگاه پایین این شغل در وضعیت خوبی قرار ندارد. پرستاران پیراپزشکی دارای وظایفی همچون توانمند سازی بیمار، درمان و معالجه عمومی و مراقبت پرستاری دارند. آنها به بیماران در خوردن غذا و دارو، سنجش فشار خون و ارزیابی وضعیت عمومی کمک می کنند. اما پرستاران ثبتی در بیمارستان ها یا خانه ها کار می کنند پرستارانی که مدرک خود را در آلمان معادل سازی نکرده اند میتوانند صرفا قبل از معادل سازی به عنوان پرستار کودک و یا سالمند در خانه های کار کنند. آنها شرایط کلی بیمار را کنترل، به دکترها در طی  معاینات پزشکی کمک کرده و عمل جراحی را آماده می کنند. اما وضعیت درآمدی پرستاران در آلمان چگونه است؟ درآمد ماهانه پرستاران کارورز یا مبتدی در آلمان بین ۱,۰۴۰€ تا €۱,۲۰۰ (یورو) می باشد. اما حقوق پایه پرستاران ثبتی  کاملا ماهر و با سابقه کاری بالا در حدود €۲,۵۰۰ (یورو) می باشد.

تحصیل رشته پرستاری در آلمان

یکی از رویاهای دانشجویان خارجی، تحصیل رشته پرستاری در کشور آلمان می باشد. دوره پرستاری در آلمان مطابق قوانین و مقررات اتحادیه اروپایی (EU) و فرایند بلونیا (Bologna process) انجام می شود و در حدود ۳ سال طول می کشد. این دوره شامل ۲۱۰۰ ساعت تدریس تئوریکی و حدود ۲۵۰۰ ساعت آموزش کاربردی یا عملی در محیط های بیمارستانی مختلف است. از امتیازات تحصیل پرستاری در آلمان می توان به تحصیل رایگان، کار دانشجویی ، اخذ بورسیه تحصیلی و دریافت اقامت اروپایی را نام برد. آلمان در رشته های پزشکی و پرستاری جزو پیشتازان در اروپا است و دانشجویان در آلمان از آموزش عملی و کیفیت بالا و مدارک فوق العاده معتبر آلمانی برخوردار هستند. منبع سفیران سروش سعادت

🔹پیج کاری : @omid.Ahangarani 🔹پیج لایف استایل : @omidahangarani 🔹وبسایت : Ahangarni.com 🔹کانال یوتوب : https://bit.ly/34CoDJ6 🔹کانال تلگرام : @omidahangarani

در پایان اگر نیاز به مشاوره تخصصی دارید با ما تماس بگیرید لینک رزرو مشاوره تلفنی

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top