بازار کار رشته زبان انگلیسی در آلمان

معمولا به دلایل موقعیت اقتصادی و سطح زندگی خوب در آلمان، بسیاری از متقاضیان کشور آلمان را برای اقامت انتخاب می کنند. حال این سوال مطرح می شود که بازار کار رشته زبان انگلیسی در آلمان در چه شرایطی قرار دارد؟ گرایش های رشته زبان انگلیسی متفاوت می باشد و متقاضیان می توانند با توجه به رشته تحصیلی خود به عنوان مدرس زبان انگلیسی یا مترجم مشغول به کار شوند. که برای کار در هر یک از این مشاغل قوانین و شرایطی وجود دارد که رعایت آنها الزامی می باشد.

بازار کار مترجمان زبان انگلیسی در کشور آلمان

مترجمان ارتباط اساسی بین افرادی هستند که به زبان های مختلف به مکالمه می پردازند، مترجمان ارتباط کتبی بین ۲ یا چند نفر که به زبان های مختلف تسلط دارند را تسهیل می بخشند. برای ورود به بازار کار رشته زبان انگلیسی در آلمان لازم است فرد مدارک تحصیلی، مدرک زبان معتبر و سوابق کاری مرتبط را ارائه نماید. متقاضیان می توانند بر روی اسنادی که برای مصرف گسترده می باشند مثل: بروشورها، تبلیغات، کتب و … کار کنند، این افراد همچنین می توانند به ترجمه نقشه ها، لیست اصطلاحات، رویه های عملیاتی، کتابچه ها و یادداشت ها بپردازند. برای آنکه فرد بتواند ترجمه موثری ارائه دهد باید در رابطه با موضوعی که بر روی آن کار می کند دانش عمیقی داشته باشد تا بتواند ترجمه ای تمیز، شفاف و قوی ارائه نماید.

متقاضیان باید به این نکته توجه داشته باشند که برای کار در بازار کار رشته زبان انگلیسی در آلمان وظایفی تعیین شده است. که این وظایف عبارتند از:

 • پیام های گفتاری را به صورت دقیق، واضح و صریح بیان کنند
 • تبدیل مفاهیم در زبان مبدا به مفاهیم معادل در زبان مقصد
 • سبک نوشتاری نویسنده اصلی را در نظر داشته باشید
 • امکان نوشتن مطالب به روش خلاقانه و جذاب

بررسی بازار کار رشته زبان انگلیسی در آلمان

اگر قصد ورود به بازار کار رشته زبان انگلیسی در آلمان را به عنوان یک مدرس دارید باید دارای مدرک تحصیلی و سوابق تحصیلی مرتبط باشید، همچنین برای بررسی صلاحیت آموزش توانایی های شما ارزیابی خواهد شد. پس از کسب مجوز کار می توانید به عنوان مدرس در مدارس یا دانشگاه های این کشور مشغول به کار شوید. همچنین فرد می تواند به عنوان معلم خصوصی کار خود را شروع کند، متوسط حقوق مدرسین خصوصی برای هر ساعت تدریس ۱۷€ (یورو) می باشد.

وظیفه اصلی یک معلم کمک به دانش آموزان برای درک بهتر زبان انگلیسی، توانایی صحبت کردن و توانایی نوشتن می باشد. علاوه بر این فرد وظیفه دارد فعالیت های اضافی درسی را در نظر بگیرد و اهداف لازم را برای دانش آموزان تعیین نماید. همچنین مدرسین وظایفی دیگری دارند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 • مدیریت کلاس
 • ایجاد فضای تدریس پویا
 • تدوین برنامه های درس انگلیسی مطابق با برنامه درسی ملی
 • ارزیابی کار و تکالیف درسی دانش آموزان
 • سازماندهی و ارائه سخنرانی در کلاس به دانشجویان
 • ارائه مشاوره به دانشجویان در رابطه با مسائل شغلی

سوالات پرتکرار درباب بازار کار رشته زبان انگلیسی در آلمان

افرادی که در رشته زبان انگلیسی تحصیل نموده اند در خصوص بازار کار این رشته سوالات زیر را مطرح می نمایند:

 • بازار کار رشته مترجمی زبان در آلمان چگونه است؟ مترجمان ارتباط اساسی بین افرادی هستند که به زبان های مختلف به مکالمه می پردازند. برای ورود به بازار کار رشته زبان انگلیسی در آلمان لازم است فرد مدارک تحصیلی، مدرک زبان معتبر و سوابق کاری مرتبط را ارائه نماید.
 • وظایف کاری مترجمان زبان در آلمان چیست؟ بیان پیام های گفتاری به صورت دقیق، واضح و صریح، تبدیل مفاهیم در زبان مبدا به مفاهیم معادل در زبان مقصد، امکان نوشتن مطالب به روش خلاقانه و جذاب از عمده وظایف کاری می باشند.
 • مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار آلمان چیست؟ دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن، ارائه دعوت نامه شغلی دریافت شده، گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده، ارائه پاسپورت معتبر با داشتن حداقل ۲۴ ماه اعتبار و ۲ صفحه خالی، ارائه گواهی تمکن مالی جهت اثبات توانایی فرد در پرداخت هزینه های زندگی تا زمان دریافت حقوق، ارائه رزومه کاری و سوابق شغلی، ارائه مدارک تحصیلی و ارائه چند قطعه عکس پاسپورتی.
 • طرق مهاجرت کاری به آلمان چگونه است؟ اگر فردی از آلمان دعوت نامه کاری داشته باشد به راحتی می تواند برای بلوکارت از همین ابتدا اقدام نمایند اما مشکل این است که کارفرماهای آلمانی به راحتی به افراد خارجی اعتماد نمی کنند که دعوت نامه کاری ارسال نمایند که در این میان بهترین روش، اخذ ویزای جستجوی کار آلمان است.

در پایان اگر نیاز به مشاوره تخصصی دارید با ما تماس بگیرید
لینک رزرو مشاوره تلفنی

🔹پیج کاری : @omid.Ahangarani
🔹پیج لایف استایل : @omidahangarani
🔹وبسایت : Ahangarni.com
🔹کانال یوتوب : https://bit.ly/34CoDJ6
🔹کانال تلگرام : @omidahangarani

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top