بازار کار رشته الکترونیک در آلمان

وقتی که درباره اخذ ویزای کاری اروپا صحبت می کنیم کشور آلمان با توجه به اقتصاد قدرتمند و صنعتی و بازار کار پررونق انتخاب اول بسیاری از متقاضیان می باشد. بازار کار رشته الکترونیک در آلمان برای افراد تحصیلکرده، دارای جریان ایده آل استخدام و کسب درآمد می باشد که علت این مسئله صنعتی بودن اقتصاد آلمان است. آلمان عضو اتحادیه اروپا می باشد و دریافت ویزای کاری این کشور به معنی دریافت جواز کار و تحصیل در تمام کشورهای حوزه اتحادیه اروپاست.

درآمد بازار کار رشته الکترونیک در آلمان

آلمان با نرخ بیکاری ۳.۶% در سال ۲۰۱۷ در واقع از بهترین آمارها در میان کشورهای اتحادیه اروپا برخوردار است؛ مهندسین متخصص برق و الکترونیک، عمران، مکانیک و صنایع در این کشور به راحتی کار پیدا میکنند. مهندسین برق و الکترونیک در آلمان می توانند از طریق کار در شرکتهای خصوصی یا دولتی از ۶۱۰۰۰$ (دلار آمریکا) در سال تا ۸۵۰۰۰$ (دلار آمریکا) در سال کسب درآمد کنند. طبق آخرین آمار حداقل درامد یک مهندس برق الکترونیک در کشور آلمان ۴۹۰۰$ (دلار) در ماه می باشد که با توجه به جنسیت افراد و محل کار متفاوت است. سطح دانش افراد و سطح تحصیلات آن ها می تواند تعیین کننده میزان حقوق باشد اما بعد از استخدام شدن در آلمان از مزایای بیمه رایگان بهره مند خواهید شد.

از مهندسین برق و الکترونیک در آلمان انتظار می رود که بتوانند در پروژه های چند زمینه ای همراه با آرشیتکت ها و مهندسان عمران و طراحی همکاری کنند. موقعیت های شغلی در زمینه تحقیق و توسعه، ساخت و ساز، ارتباط و رسانه، تحقیقات علمی و طراحی سخت افزار از جمله مشاغل پیشنهادی برای مهندسین الکترونیک در آلمان است. امکان پیشرفت شغلی برای تحصیلکرده های رشته الکترونیک در آلمان وجود دارد و افراد مستعد می توانند به شغل های نظارتی و مدیریتی ارتقا یابند.

افرادی که با مدرک مهندسی الکترونیک برای کار به آلمان مهاجرت می کنند می توانند با کسب مهارت در زمینه IT و سخت افزار مورد توجه بسیاری از کارفرمایان آلمانی قرار بگیرند. زبان آلمانی برای اخذ ویزای کاری آلمان از اهمیت زیادی برخوردار است اما تسلط به زبان انگلیسی در کنار زبان رسمی این کشور می تواند برگ برنده شما نسبت به سایر متقاضیان باشد. علاوه بر مهارت زبانی، تجربه کاری و رزومه کاری سطح بالا می تواند شانس شما را برای یافتن شغل در آلمان افزایش بدهد.

کاریابی در بازار کار رشته الکترونیک در آلمان

برای اخذ جواز کار در آلمان نیازمند دریافت ویزای کاری می باشد اما اگر شهروند کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستید برای کار در آلمان احتیاجی به اخذ جواز نیست. افرادی که از تسلط کافی به زبان آلمانی و انگلیسی برخوردار هستند، برای یافتن شغل متناسب با رشته تحصیلی خود بعد از معادل سازی مدرک تحصیلی باید به وبسایت های آنلاین یا موسسات کاریابی معتبر در آلمان مراجعه کنند. چند مورد از معتبرترین وبسایت ها و موسسات کاریابی در آلمان به شرح لیست زیر می باشند:

 • Mietkoch freelance cook
 • Bip Dientleistungen
 • Agentur für Arbeit Berlin Süd
 • Az Personalkonzepte
 • Job Point Neukölln
 • Job Center Berlin – Lichtenberg
 • TTA Personal GmbH
 • Proco Global Frankfurt
 • AZ Futuro – Trabajar en Alemania

توجه کنید که هنگام مراجعه به موسسات کاریابی برای ایجاد پروفایل شخصی باید مدارک شناسایی معتبر همراه با مدرک تحصیلی و یک رزومه کاری سطح بالا همراه خود داشته باشید؛ مدرک تسلط به زبان انگلیسی و ویزای کاری از دیگر مدارک مورد نیاز کارفرمایان آلمانی خواهد بود.

بهترین گرایشات بازار کار رشته الکترونیک در آلمان

بازار کار رشته الکترونیک در آلمان به طور کلی قابل توجه و در شرایط مطلوب قرار دارد اما در میان رشته های تحصیلی الکترونیک گرایش هایی وجود دارند که پرمخاطب تر هستند و از درآمد بالاتری برخوردارند؛ این گرایش های تحصیلی و شغلی به شرح زیر می باشند:

 • مهندسی الکتریکی: برای طراحی سیستم های کنترل الکتریکی و طراحی سیستم های تهویه در شرکت های خصوصی و در پروژه های مشخص کار می کنند. تحقیق برنامه ریزی و اجرای سیستم الکتریکی کار مهندسان برق و الکتریک در آلمان است که از اهمیت زیادی برخوردار است و بابت طراحی این زیرساخت ها درآمد خوبی کسب می کنند.
 • مهندسی شبکه: افرادی که تحصیلکرده رشته الکترونیک می باشند و مسئول اجرای نگهداری و پشتیبانی شبکه های ارتباطی هستند در این زمینه فعالیت می کنند. در این شاخه تحصیلی و شغلی افراد باید دانش و مهارت کافی برای طراحی و پیاده سازی سخت افزار فیزیکی الکترونیک یک شبکه را دارا باشند.
 • مهندس الکترونیک: افرادی که در شاخه مهندسی الکترونیک کار می کنند باید توانایی اجرا و برنامه ریزی سیستم های الکترونیکی در پروژه های پیشرفته را داشته باشند؛ مهندسان الکترونیک در واقع برای طراحی سیستم های الکتریکی برای ربات های خودکار یا داخل دستگاه های الکترونیکی کار می کنند.

در پایان اگر نیاز به مشاوره تخصصی دارید با ما تماس بگیرید
لینک رزرو مشاوره تلفنی
🔹پیج کاری : @omid.Ahangarani
🔹پیج لایف استایل : @omidahangarani
🔹وبسایت : Ahangarni.com
🔹کانال یوتوب : https://bit.ly/34CoDJ6
🔹کانال تلگرام : @omidahangarani

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top